WebNotes ile web siteleri arasında kaybolmayın (50 Davetiye)

WebNotes ile web siteleri arasında kaybolmayın (50 Davetiye)

İnternet'te bir konu hakkında araştırma yaparken, açılan onlarca web sitesi arasında bulunan bilgileri kaydetmek, önemli kısımları işaretlemek ciddi bir sorun. Özellikle saatlerinizi internet'te araştırma yapmak için harcıyorsanız bu içinden çıkılmaz bir sorun haline geliyor. WebNotes bu sorunu basit bir mantıkla çözmek üzere tasarlanmış bir araç.

MIT'den bir grup tarafından geliştirilen WebNotes, kullanıcıların web sitelerinin önemli kısımlarını sanal bir kalem ile işaretlemelerine ve web sitelerinin üzerlerine sanal notlar yazmalarına olanak sağlayan bir araç çubuğu. Firefox ve Internet Explorer uyumlu olan WebNotes araç çubuğu ile bırakılan notlar ve işaretlenen bölümler otomatik olarak kayıt ediliyor ve kullanıcılar o siteleri tekrar ziyaret ettiklerinde önceden bıraktıkları notları sitelerin üzerinde görebiliyorlar. Kullanıcılar işaretledikleri web sitelerini ve yazdıkları notları araç çubuğu üzerinden organize edebiliyor ve arkadaşlarıyla e-posta veya url olarak paylaşabiliyor. Üstelik bu paylaşım için karşı tarafın herhangi bir araç yüklemesine de gerek kalmıyor. Ayrıca yazılan notları WebNotes üzerinden pdf formatına dönüştürerek kaydetmek de mümkün.

Web sayfaları üzerinde sanal işaretlemeler yapmaya olanak sağlayan farklı araçlar da var. Bunlar arasında benim aklıma ilk gelenler Diigo, Reframe it, Stickis, ShiftSpace ve Fleck. WebNotes, benzerlerinden farklı olarak geliştirdiği aracı bir sosyal imleme ve paylaşım servisine çevirmemiş. Bunun yerine kullanımı basitleştirilen araç, tamamen profesyonel kullanıma yönelik geliştirilmiş.

WebNotes şu an kapalı beta olarak yayın yapmakta. Fakat WebNotes, Webrazzi okurlarının servislerini test edebilmeleri için 50 kişilik davetiyeyi bizlerle paylaştı. Servisi bu link üzerinden kayıt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.  Elinizi çabuk tutun, davetiye sadece ilk 50 kullanıcı için geçerli olacak.

Servisi test eden okurlarımız izlenimlerini ve düşüncelerini bizlerle paylaşırlarsa seviniriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.