PayPal'ın Türkiye hareketi

PayPal'ın Türkiye pazarına girişi ile ilgili 2008 sonu ve 2009 başında aksiyon alınacağı haberini Şubat 2008'de vermiştik. Sözünü ettiğimiz dönem geldi ve PayPal cephesinde gelişmeler başladı.

PayPal artık Türkçe bir arayüze sahip ve bir süredir Türk kredi kartlarına para aktarımı yapıyor.

Türkçe arayüzleri ile ilgili birkaç gün önce şirketten gelen e-posta şu şekildeydi:

Sevgili Arda Kutsal, PayPal web sitesinin kendinizi evinizde hissedeceğiniz geliştirilmiş yeni versiyo-nuyla sizleri tanıştırmaktan mutluluk duyuyoruz! Web sitemizin büyük bir bölümünü tercüme ettiğimiz için, artık PayPal hakkında bütün bilmeniz gerekenleri hızlı ve kolay bir şekilde ve Türkçe olarak bulabileceksiniz. Bu sizin için şu anlama geliyor:

* PayPal Türkçe konuşuyor, * Gerekli bilgilere daha kolay ve hızlı erişim, * Yılbaşı için daha güvenli ve kolay alışveriş fırsatı.

Online ödemelerde güvenli, basit ve akıllı bir yol olarak PayPal'ı seçin. Yeni ve geliştirilmiş web sitemiz hakkında daha fazla bilgi için:

Saygılarımızla, PayPal Ekibi.

Konuyla ilgili GittiGidiyor Yönetim Kurulu Üyesi ve eBay'in Türkiye'den sorumlu Managing Director'ı Sina Afra ile görüştüğümde kendisine Türkiye pazarına tamamen girişin ne zaman olacağını sordum. Sina Afra, 2009'un ilk yarısında YTL olarak banka hesaplarına transfer olanağının geleceğini ve PayPal'ın tam olarak Türkiye'ye girişinin 2009 sonu, 2010 başı gibi gerçekleşeceğini belirtti.

Ne zaman ki GittiGidiyor PayPal ile ödeme almaya başlar, ne zaman ki PayPal'dan ilgili bölümlerde alışveriş için eBay'e verilen link eBay Türkiye ya da GittiGidiyor'u gösterir o zaman heyecanlanmaya başlanabilir diyorum. Türkiye e-ticaret pazarının gelişimi için dönüm noktası olduğuna inandığım PayPal ve benzeri ödeme modellerinin hayata geçişinin yaratacağı değeri bir kez daha vurgulamak adına bu konudaki fırsatlara dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.