22dakika.org web kanalı Keylife.tv üzerinden yayında
Video

22dakika.org web kanalı Keylife.tv üzerinden yayında

Pilli'nin popüler dizi sitesi 22dakika.org, yeni bir web televizyonu olan Keylife.tv üzerinden yayına başladı. Şu anda 3. bölümü yayınlanan 22dakika.org kanalının yapımcıları ise Nur Gürbüz ile Pilli'nin ortaklarından Hasan Yalçınkaya'nın eşi Aylin Yalçınkaya.

22dakika.org konseptine uygun olarak hazırlanan program Keylife.tv için sanırım değerli bir trafik kaynağı olacaktır. Haliyle pillinetwork'ün önemli sitelerinden olan 22dakika.org'un takipçilerinin büyük ölçüde dikkatini çekecek bir yayın olacağını tahmin ediyorum.

Keylife.tv'ye gelecek olursak. Bir süredir testleri gerçekeleştirilen servis kısa süre önce aktif olarak yayına başladı. Gökçen Karan'ın da destek verdiği servisin şu anda bünyesinde 22dakika.org dışında Müzik, Astroloji, "Aman Kaçırma TV", "İxbir", Otomotiv, "Kültür Kazanı" kanallarını barındırıyor.

MYK Medya'nın servisi olan Televidyon'a birebir rakip olarak gözüken Keylife.tv'nin altyapısı ise KEY isimli Radyo-TV yayıncılık şirketi tarafından sağlanıyor.

Programların videolarını bilgisayara indirme seçeneği de sunan Keylife.tv'nin henüz çok yeni olmasına karşılık Alexa istatistikleri yazımın başında da bahsettiğim Pilli komünitesinin etkisiyle hiç de fena gözükmüyor.

Türkiye'de bu tür girişimlerin artmasını ve sadece video değil her alanda rekabetin oluşmasını isterim. Keylife.tv'nin önümüzdeki günlerde ne tür yayınları bünyesine katacağını henüz bilemiyorum ancak bu alanda çeşitliliğin artacağına kesin gözüyle bakıyorum.

Yorumlar (11)
 1. @Cem Sertoğlu

  Bende de aynı durum söz konusu oldu:)

 2. Hakan Nural Hakan Nural

  Sitenin ilk olarak tasarımı televidyon ile karşılaştırırsak yerlerde. Tabi bu tasarımın geçici olduğunu düşünüyorum...

  Açıkcası genel olarak bir amatörlük var. Zamanla düzelir diyorum fakat programları çok fazla da olsa televidyona rakip olabileceğini zannetmiyorum...

 3. Evet aynı şeyi bende yaşadım ilk girişte. Ama daha sonra .tv .com arasında kaldım.

  .tv güzel bir uzantı ancak buna sahip olan kişinin .com'a da sahip olması gerekiyor.

 4. Can Yumuşak Can Yumuşak

  Ben de tasarımı hiç güzel bulmadım. Bir de sohbetler cafe sohbeti gibi. Fazla bir ciddiyet göremedim henüz.

  İki kız oturuyor böyle laylaylom program yapmışlar. Olmaz böyle biraz televidyondan örnek alsınlar. Tasarım güzel. Cızzz sesi geliyor. Video player güzel. Kuzuloğlu abuk subuk espriler yapıyor. Timur da kapıkulu. Böyle şeyler istiyoruz.

 5. Ahmet Alp Balkan Ahmet Alp Balkan

  @Devrim, evet ben de ilk etapta algıladım fakat logo beni uyardı :)

  Aslında televidyon ile karşılaştırıldığında, gerek tasarımı, gerek derli topluluk, gerek videoların isimleri hatta açıklamaları, abartacak olursak flv player arayüzü bile çok çok gerilerde kalıyor. Umarız ki kısa bir süre içerisinde toplayacaktır.

 6. Bu tip girisimleri desteklemek lazım her zaman. Fakat siteyi yapanlarında biraz daha ozenerek ve daha doyurucu bir icerikle sitelerini acmaları gerektigini dusunuyorum.

  Biz yaptık nasıl olsa kervan yolda duzelir anlayısı yuzunden sanırım hep sınıtfa kalacagız...

 7. Sitenin adını "keyifle" diye okudum. Acaba benim gibi kafası karışan oluyor mu?

 8. Mehmet Soylu Mehmet Soylu

  Çok keyifli görünüyor. Pilli her geçen gün bize yeni şeyler sunuyor.

  Not : Bu arada alexa yalan google trends gerçek diyorum başka bişey demiyorum. Çok basit örnek: alexada yükselmek için webmaster forumlarından link alırsanız benim gibi 600-700 bin atlamalar yaşarsınız, şaşırırsınız .

 9. Cyberhaberci Cyberhaberci

  Çok şaşırdım, dahi anlamında yazılan, herkes üye oldu bir sen eksik kaldın hadi "sen de üye ol" düğmesinin üzerindeki metni nasıl "sende üye ol" (bizde değil kendinde, kendi içinde üye ol) anlamına gelecek şekilde yanlış yazmışlar.

  Amatör bir tasarım ve içerik gerçekten. Kültür kazanı bölümünde sadece 3 (yazıyla üç) tane video gördüm.

  Bu tür girişimlerde genel sorun. Web 2.0 uyumu, arabirim, logo, zamazingo bir sürü konuya kafa yoruluyor saatler harcanıyor ama kimse İÇERİK konusuna kafa patlatmıyor.

  İçerik demek elde sağlam bir arşiv ve kataloglama sistemi var demektir; yoksa amatör aygıtlarla çekilen görüntüleri içerik olarak nitelemek doğru olmaz. Kendini bir web sitesinde akar görüntünün içeriği olarak seyretmek isteyen insanları tatmin etmekten öteye gidemez.

  Hoş sohbet, geyik yapmak olarak görüyorum ben bu siteyi şu anki haliyle. Dış görünüş olarak yurtdışındaki benzerlerine çok özenen ama içerik altyapısı konusunda en önemli noktayı feci ıskalayan bir site olmuş. Ne kadar web 2.0 geleneği olsa da, belirli bir içeriği olgunlaştırmadan boş kanalla site açılmaması gerektiğini düşünüyorum.

 10. Devrim Demirel Devrim Demirel

  @Cem: bu yazıyı defalarca gördüm, ben de her seferinde markayı Keyifle.tv gibi algıladım.

 11. Mehmet Alp Mehmet Alp

  Kısa süre önce tanıtım video'sunu izlemiştim,gene aynı sıcak ortamı programlarındada hissettirmişler.

  Başarılar Keylife..