Etkinlikler

etohum.tv yayında!

Burak Büyükdemir'in yeni ekonomi konusunda bilgi ve fikir sahibi, kendi internet şirketini kurmak isteyen genç girişimcilerle; şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan platformu etohum'un Televidyon kanalı etohum.tv bugün yayına girdi. (etohum nedir?)

Burak ilk programında Televidyon'un geleneksel kadrolu konuğu Serdar Kuzuloğlu ile birlikte Türk internet girişimcilerine ve sektöre büyük katkı sağlayacağına inandığım etohum'u anlatmış.

etohum'u hâlâ bilmeyenler varsa etohum.tv'den, etohum.com'dan ya da Webrazzi.TV'de Burak'la gerçekleştirdiğimiz sohbetten detayları öğrenebilirler.

etohum.tv hayırlı olsun diyorum ve Türk internet girişimcileri ve sektör için Burak'ın gerçekleştirdiği bu çalışmalar için herkes adına kendisine teşekkür ediyorum.

Yorumlar (10)
 1. Vedat Erol Vedat Erol

  Büyük bir ihtimal verilen dersler Etohum.tv de yayınlanacaktır. Hatta televizyonun böyle bilgilendirici çalışmalar için açıldığını tahmin ediyorum. Sunum nasıl yapılır, projelendirme nasıl yapılır, nasıl yatırımcı bulunur vs. Bunun e versiyonu yapılıp yatırımcı ve projeleri online versiyonu olan bir online platform yapılması lazım. Arda Kutsal bu işin altından kalkar.

 2. Etohum hakkında anlamadığım birşey var.Neden insanlar oraya gelmek zorundalar? Yani bu eğitim bile olsa illaki yüzyüze mi yapılması gerekiyor? Yıl 2008, üniversiteler online diploma veriyor, internet girişimciliği dersi için yüzlerce kilometre yol gidip karatahtada ders işlenecek öyle mi?

  Bir de şu var: Madem ücretsiz, neden insanların oraya gelmesine ihtiyaç duyuyorsunuz veya niye bunu ders şeklinde veriyorsunuz? 6 gün mü sürecek? 6 günün dersini çekin videoya herkes internetten izlesin. Bizlere, bizden sonra gelecek olanlara kaynak olsun.

  İnternette yaptığı iş örnek olacak insanlar bunu yaparsa...

  Etohum bir yarışma mı siz insanları seçeceksiniz? Seçince onlara özel birşey mi yapacaksınız? Yok yapmayacaksanız niye bu test vs. süreçlerini zorunlu koşuyorsunuz?

  Etohum bir eğitim platformu mu? Eğer öyleyse neden bir üniversite çatısı altında olmaya ihtiyaç duyuyorsunuz?

  Girişimci ile yatırımcıyı bir araya getirmeyi hedefleyen bir sistem ise yine seçim yapmanıza gerek yok. İsteyen yatırımcı istediği girişimciye yatırımını yapsın. Bir veritabanı hazırlarsınız, yatırımcılar bakar, aynı veritabanının başka bir versiyonunu yaparsınız girişimciler bakar.

  Etohumun ne olduğunu, niye böyle olduğunu birileri Allah aşkına anlatsın.

 3. H.savaş H.savaş

  Girişimciler için harika bir fırsat, Burak Hoca'nın ITU'de derste bize aktardıklarının, artık daha büyük topluluklara ulaşacak olması çok sevindirici.

 4. Soner Gülbetekin Soner Gülbetekin

  Dünkü etohum toplantısı gerçekten bilgilendirici nitelikteydi. Yer yer espirilerin de havada uçuşması cabasıydı.

 5. Burak Arikan Burak Arikan

  Burak tebrikler! ethoum.tv'yi destekliyoruz, arka plana reklam aliyor musunuz ;)

 6. Burak Arikan Burak Arikan

  Bu arada Arda televidyon izlerken yorum yazdığımızda sayfa yenilendiginden program baştan başlıyor. "AJAX yorum gönder" buna bir çözüm olabilir.

 7. Muammer Okumuş Muammer Okumuş

  çok sevindirici bir durum. Burak ve etohum internet girişimcileri için türkiyedeki en değerli platform. Sevgiyle destekliyor ve takip ediyoruz.

 8. Onder Eren Onder Eren

  Burak Büyükdemir'in liderliğindeki bu güzel oluşum, etohum.tv ile inşallah hedefine yere daha hızlı ulaşacaktır. Yolunuz açık olsun, tüm türk internet camiasına hayırlı olsun. Merakla bekliyorum ilk görüntüleri.

 9. Ersin Koç Ersin Koç

  Tüm girişimci ve girişim meraklılarına hayırlı olsun. Bugün o kadar çok kamera bana odaklandı ki, sabırsızlıkla bekliyorum görüntülerimi. :)

 10. Tuncay Tuncer Tuncay Tuncer

  hepimiz ünlü olcaz:)

  her geçn gün çok daha iyiye gidiyor etohum... nice iyi etohumlara