Porttakal.com yeni haliyle beta olarak yayında

Porttakal.com yeni haliyle beta olarak yayında

Bir süre önce Sinerji İnteraktif tarafından satın alınan Porttakal ve bağlı web siteleri ile ilgili yenileme çalışmaları belirli bir aşamaya gelmiş.

Geçtiğimiz günlerde Sinerji İnteraktif'in kurucusu Şenel Şahin ile görüştüğümde Porttakal.com'un beta olarak yayına girdiğini bildirdi. Henüz sadece haber içeriğini bünyesinde barındıran Porttakal.com'a oyun, video gibi farklı servislerin de ekleneceğini söyledi.

Şu anda 74 kaynaktan haber çeken Porttakal.com'a şirketin satın aldığı diğer sitelerin de yayına girmesi ile farklı içeriklerin de dahil olacağını öğrendim. Mesela daha çok bayanlara dönük içerikler sağlayan Nektarin.com da Porttakal.com ile yaklaşık aynı zamanlarda yayına girmiş. Henüz tasarımı ile ilgili çalışmaları sürüyor olsa da Nektarin.com gibi Sporttakal.com, Direksiyon.com gibi servislerden de çalışmaların tamamlanmasını takiben içerikler Porttakal.com'a yayılacakmış.

Şenel Şahin'in bilgi verirken eklediği bir konu da MyNet ve eKolay gibi ülkemizin şu anda önde gelen portallarını kesinlikle örnek almadığı oldu. Türk.Net'i bir portal olarak daha "sade ve şık" bulduğunu söyleyen Şenel Şahin, Google ile bir işbirliğine giderek e-posta servisi sunmayı planladığını da belirtti.

Ayrıca Porttakal.com üzerinden geçtiğimiz günlerde Hürriyet'in başlattığı Mind isimli serviste olduğu gibi haber takip hizmeti de verilebilirmiş.

Ülkemizde gerçek anlamda başarılı portallar olmadığını düşünen bir insan olarak Sinerji İnteraktif'in portal oluşumuna gitmesini değerli buluyorum. Türk.net'in satın alınmasını takiben aynı düşünceye yine girmiştim ve servisin bu alandaki ihtiyaca cevap vereceğini hâlâ düşünüyorum.

Umarım Porttakal.com ile de servis kargaşası içinde boğulmadan kullanıcılara kalite sunan ve söz sahibi konuma gelen yeni bir portal girişimi pazarımıza girer.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.