Porttakal yayınları artık Sinerji'nin

Porttakal yayınları artık Sinerji'nin

Bir zamanların önemli reklam kampanyaları ile yayına girmiş sitelerinden Porttakal'ı bilenler bilir. Porttakal.com'un da içinde olduğu network dahilinde Sehriye.com, Direksiyon.com, Nektarin.com, Sporttakal.com, Paratoner.com, SinemaSaati.com gibi siteler bulunuyor.

İşte söz konusu grup sitelerinin tamamı geçtiğimiz günlerde, Nokta'nın Aralık 2006'da satın aldığı İzlesene.com'un kurucularından Şenel Şahin tarafından satın alındı. Daha doğrusu kurucusu olduğu Sinerji İnteraktif tarafından diyelim.

Bu satın alma haberini alınca Şenel Şahin'i aradım ve konunun detaylarını sordum. Satın almayı doğruladı ve tüm siteler için bir yenileme çalışmasının başlayacağını belirtti. Satın alma detayları ile ilgili fazla konuşmak istemedi ancak benim satın alma haberini aldığım kişilerden edindiğim bilgiler yenilemelerle birlikte en az $100.000 seviyesinde bir yatırımın söz konusu olduğu yönünde.

Hali hazırda Sehriye.com dışındaki sitelerin durumlarının pek iyi olmadığını görebiliyoruz, ancak ortada alan adlarından ve içerikten dolayı oluşan bir potansiyel bulunuyor. Yenileme sonunda şu anda sahip olduğu sitelerle birlikte çeşitliliği fazla ve geniş bir network sahibi olacak olan Sinerji İnteraktif'in zamanında yine Webrazzi'de yazdığımız küçük bir Xoyun.com satın almasını da hatırlatmak isterim. Web girişimlerinden geleni yine web girişimlerine yatıran ve gittikçe büyüyeceğini düşündüğüm Sinerji İnteraktif'in şu anda sahip olduğu diğer dikkat çeken siteler de şöyle: FixOyun.com, Xoyun.com, GarantiAsk.com, Hoccam.com, SonSultan.com.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.