Xoyun.com artık Sinerji Interactive'in!

Xoyun.com artık Sinerji Interactive'in!

İzlesene.com'u yayına alıp 6 ay sonrasında Nokta A.Ş.'ye satışını gerçekleştiren Sinerji Interactive, Xoyun.com'u satın alarak web girişimlerinden kazandığını yine bu alana yatıracağını gösterdi.

Sinerji Interactive'in sahibi Şenel Şahin'den aldığım bilgiye göre Xoyun.com'u satın almalarındaki en önemli sebep, oyun alanındaki stratejik hedefleri olmuş.

Çok kısa bir süre içinde Xoyun.com'un tasarımının yenileneceği ve etiket (tag) sisteminin kurulacağı da aldığım bilgiler içindeydi.

Xoyun.com için Web 2.0 konseptinde geliştirmelerin yapılacağı ve servisin genişletileceği de konuşmamızdan çıkarttığım noktalar olarak göz önünde bulundurulabilir.

Xoyun.com ana hatlarıyla oyun inceleme sitesi olarak hizmet vermekte olan bir tür komünite. PC oyunlarının yanında PS2, PS3, XBox, XBox360 oyunlarının da incelendiği Xoyun.com'a bu satın alma sonunda PSP oyunlarının da dahil edileceği söyleniyor.

Hem alan adı olarak değerli olabileceğini düşündüğüm hem de az oyunculu bir sektörde yer almasından dolayı avantajlı saydığım Xoyun.com'un, gelişime açık olmasından ötürü Sinerji Interactive için başarılı bir yatırım olabileceğine inanıyorum.

Son olarak Şenel Şahin'in aynı zamanda oyun sitesi fixoyun.com'un da sahibi olduğunu düşünürsek, Xoyun.com yatırımının geleceğini ve şirket stratejilerini kestirmek de mümkün olabilir.

NOT: Satış rakamı konusunda açıklama yapılmadığı için şu an için herhangi bir fiyat telaffuz edemiyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.