Xoyun.com artık Sinerji Interactive'in!
Genel

Xoyun.com artık Sinerji Interactive'in!

İzlesene.com'u yayına alıp 6 ay sonrasında Nokta A.Ş.'ye satışını gerçekleştiren Sinerji Interactive, Xoyun.com'u satın alarak web girişimlerinden kazandığını yine bu alana yatıracağını gösterdi.

Sinerji Interactive'in sahibi Şenel Şahin'den aldığım bilgiye göre Xoyun.com'u satın almalarındaki en önemli sebep, oyun alanındaki stratejik hedefleri olmuş.

Çok kısa bir süre içinde Xoyun.com'un tasarımının yenileneceği ve etiket (tag) sisteminin kurulacağı da aldığım bilgiler içindeydi.

Xoyun.com için Web 2.0 konseptinde geliştirmelerin yapılacağı ve servisin genişletileceği de konuşmamızdan çıkarttığım noktalar olarak göz önünde bulundurulabilir.

Xoyun.com ana hatlarıyla oyun inceleme sitesi olarak hizmet vermekte olan bir tür komünite. PC oyunlarının yanında PS2, PS3, XBox, XBox360 oyunlarının da incelendiği Xoyun.com'a bu satın alma sonunda PSP oyunlarının da dahil edileceği söyleniyor.

Hem alan adı olarak değerli olabileceğini düşündüğüm hem de az oyunculu bir sektörde yer almasından dolayı avantajlı saydığım Xoyun.com'un, gelişime açık olmasından ötürü Sinerji Interactive için başarılı bir yatırım olabileceğine inanıyorum.

Son olarak Şenel Şahin'in aynı zamanda oyun sitesi fixoyun.com'un da sahibi olduğunu düşünürsek, Xoyun.com yatırımının geleceğini ve şirket stratejilerini kestirmek de mümkün olabilir.

NOT: Satış rakamı konusunda açıklama yapılmadığı için şu an için herhangi bir fiyat telaffuz edemiyorum.

Yorumlar (6)
 1. xoyun için ciddi bir tasarım çalışması gerekiyor.

 2. Burçin Didinedin Burçin Didinedin

  Türkiye'de katılımcı odaklı içeriğin değeri gün geçtikçe artıyor. Bu alana yapılan yatırımların tekrar yatırıma dönüyor olması hepimiz için çok sevindirici.

  Sinerji İnteractive'in bu yatırımı ile oyun alanındaki etkinliğini arttıracağına ve farklılık yaratacak bir ürün ile başarılı olacağına eminim.

  Hayırlı olsun

 3. Selim Yörük Selim Yörük

  Firmaların İnternet girişimlerine olan eğilimleri giderek artıyor. Bu oldukça sevindirici.

  Ayrıca eğilimler de gayet doğal ilerliyor. Kasteddiğim şey şu anki girişimlerin çoğu fazla deneyimli olmayan İnternet kullanıcılarına yönelik.

  TV Reytingleri ile kıyaslarsak AB grubu dışındakileri hedefleyen, niş (niche) olmayan girişimler.

  Dediğim gibi bu gayet normal. Önce deneyimlik kullanıcı sayısının artması ve alt yapının dolması gerekiyor niş girişimlere yönelebilmek için.

 4. Sinerji interactive'e başarılar dilerim. Turca'nın da belirttiği gibi ilk iş tasarıma bir el atmak olacaktır heralde.

  (Oyun dünyasındaki hareketlilikten konu açılmışken, geçenlerde oyunstar.com'un satıldığını duydum. Satın almayı gerçekleştiren firma Jeux.com Jogos.com Jugar.com gibi birçok dilde oyun sitelerine sahip. Çok araştırmama rağmen konuyla ilgili başka hiçbir bilgiye ulaşamadım.)

 5. Woywodin Woywodin

  burada benim dikkatimi çeken izlesene.com falan değil.burada dikkatimi çeken,nokta.Aş'nin google yörüngesinden kopmaya başlayan politikaları.

 6. Izlesene Izlesene

  fiyatlar hakkında bilgi verilse güzel olurdu