iPhone kullanıcıları için haber takibi: CepRSS
Mobil

iPhone kullanıcıları için haber takibi: CepRSS

iPhone'un Türkiye'ye yasal olarak girişi ile ilgili haberleri konuşurken Mustafa Tan ve Sezer Yeşiltaş ülkemizdeki iPhone kullanıcıları için CepRSS isimli bir servisi devreye almışlar.

CepRSS aslında çok komplike bir hizmet değil. Yahoo! Pipes ile verilerin filtrelendiği, web üzerinde çalışan ve iPhone'a göre optimize edilmiş, kullanıcıya iPhone uygulaması havası veren bir site.

CepRSS CepRSS

iPhone üzerinden çeşitli konularda haber ve blog yazılarına ulaşmak isteyen kullanıcılar için hazırlanan CepRSS gündem, teknoloji, spor, ekonomi, sinema, eğlence ve kültür kategorilerinde içerik sağlıyor.

Teknoloji kategorisi altındaki internet haberlerinde Webrazzi'den de veri çeken CepRSS'i son derece basit ve kullanışlı bulduğumu söylemek isterim.

CepRSS sadece bireysel bir çalışma olarak kalır mı, yoksa ilerleyen dönemlerde kendisini geliştirip bu alanda bir fırsat yaratıp farklı özellikleri bünyesine katar mı bilemiyorum. Ancak bu tür küçük projeleri çok beğendiğim için ilgilenenler için incelenmesini öneririm.

Yorumlar (3)
  1. Umut Akyol Umut Akyol

    CepRSS güzel ve küçük bir proje, aslında ceprss.com'un degil de cephaber.com'un gazeteler.com gibi bir yaklaşımla gülük çok yüksek bir ziyaretçi trafiğine ulaşması işten bile degil. Iphone vs. cepler için tam su anda ilk olmanın, jenerik bir isimle çıkmanın çok fark yaratağı sıfır noktasındayız. Iphone için önerilen kaynaklar için de teşekkürler Burak arikan ve Mustafa Tan. :)

  2. Mustafa Tan Mustafa Tan

    iUI de iPhone için optimize edilmiş web siteleri geliştirmek için güzel bir kütüphane:

  3. Burak Arikan Burak Arikan

    iPhone için uygulama geliştirmek isteyenler bu CSS+Javascript+HTML kütüphanesini kullanabilir: http://davidcann.com/iphone/