Sarışınım ama aptal değilim diyenlerden; Snackr.com

Sarışınım ama aptal değilim diyenlerden; Snackr.com

Adobe Air uygulamalarının önümüzdeki dönemlerde çok daha kompleks yapılarda karşımıza çıkacağına inanıyorum. Bu geliştirme süresince karşımıza Twhirl ve AlertThingy gibi çok sevilen başarılı işler çıktı. Hatta Twhirl Arrington'un da yatırımcıları arasında olduğu Fransız girişimi anlık video uygulaması Seesmic tarafından satın alındı. Fakat ne kadar çok sevilse de bu uygulamaları şimdilik aptal sarışınlar olarak nitelendiriyorum. Bu süreci dikkatle izlememiz için güzel bir kaynak olan Adobe Air Showcase'den tüm gelişmeleri takip edebiliriz.

Tüm Adobe Air çalışmalarından, dikkatimi en çok çeken ve gelecekteki yenilikçi uygulamalara ilham verecek olan uygulama da Snackr. En azından şimdiye kadarki aptal sarışınlardan en güzeli olduğunu biliyorum.

Görsel olarak alışkın olduğumuz kayan yazı efektiyle, RSS'lerinizi takip etmeye yarayan Snackr'da; kayan yazıya anlık olarak müdahale ederken aynı zamanda açılır pencereler ve aktif ekranlarla kullanım kolaylığını yaşayabiliyorsunuz. RSS kullanıcılarının değerlendirmesi Snackr'ın bir zaman kaybı olduğu yönünde olsa da bu kullanıcı deneyimi görmezden gelinmemeli.

Geçen haftalarda yazdığımız Apture'dan sonra kafamda şekillenen görsel ve basitliğin buluştuğu çizgide önceliğin bu ikisinden hangisine kayması gerektiğini tabii ki kullanıcı kendisi belirleyecek.

Snackr ilham verirken, dediğim gibi Adobe Air tüm cazibesiyle "sarışınım ama aptal değilim" diyerek web dünyasına ve tabii ki geliştiricilere sesleniyor!

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.