Apture.com içeriğe farklı bir yorum getiriyor

Apture.com içeriğe farklı bir yorum getiriyor

Internet yazarları ve okuyucuları için yepyeni ve kalıcı bir deneyim olacak Apture. Uygulama ile içerik üreticisi ilgili içeriğe kolayca link atacak. Bunun yanında okurlar da linkleri takip edip, içerik sayfasını terk etmek yerine, sayfa içinde kalarak bambaşka bir kullanıcı deneyimi yaşayacaklar. Ayrıca Apture Washington Post'un iki blog'unda da denendi ve şimdiden geleceğin habercilik anlayışını yakalamış bir uygulama olarak medyada yer buldu.

Apture gibi olan açılır pencereli uygulamalar daha öncesinde sıkça farklılaştırılarak denenmiş fakat şimdiye kadar bu kadar kompleks bir yapıda kullanıcıya sunulmamıştı. Hepimizin bildiği Snapshot, Mynet AdKlick, Linkz, Adbrite, Miva (Snapshot dışındakiler, inline ads uygulamaları) Ayrıca ilgili içerik widget'ı olan Sphere It Apture'ın yavaş yavaş ben geliyorum derken geçtiği yollardan birisi.

Apture ses, görüntü, yazı, fotoğraf, vb.. içerik akışlarını Wikipedia, Youtube, Veoh, Revver, Google Video, Metacafe, Vimeo, Flickr, Wikimedia, Imeem vs.. gibi bir çok siteden sağlarken; sadece bir iki satır kod sayesinde sitelere entegre olabiliyor. Bugüne kadar sık kullanılan blog servis sağlayıcılarından Wordpress dışındakilerle uyumlu çalışıyor. Wordpress de önümüzdeki günlerde aynı şekilde uyum sağlayacak sisteme.

İçerik üreticileri içerikliyle ilgili link atarken bunu yine bir açılır pencere olan menü sayesinde yapıyor, okuyucunun ise bir şey yüklemesi gerekmiyor. Denemeniz için hazırlanmış sayfayı inceleyerek gözlerinizi yeni nesil içerik akışına alıştırabilirsiniz. Bir sonraki basamakta içeriklerinizi anlamlandırmanın keyfi de kesinlikle bambaşka olacaktır.

Hızlı ve ilgili içerik! Blogging kavramı fast-food'laşmaya devam ediyor. Afiyet olsun! Farkındaysanız artık her şey daha anlamlı(!) olmak için.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.