"Kimsin?", "Neredesin?"den sonra "Orası nerede?" sorusu da kalkmak üzere
Fırsatlar

"Kimsin?", "Neredesin?"den sonra "Orası nerede?" sorusu da kalkmak üzere

 • MapQuest Beta; İki nokta arasındaki mesafeyi harita üzerinde görebiliyorsunuz. AOL tarafından satın alınan sistem, gerçekten tam bir yönlendirme sağlıyor.

MapQuest Beta; İki nokta arasındaki mesafeyi harita üzerinde görebiliyorsunuz. AOL tarafından satın alınan sistem, gerçekten tam bir yönlendirme sağlıyor.

MapQuest ile FriendFeed'in Mountain View'deki ofisi ile toplantı yerinin uzaklığını Paul Buchheit'a göstermiş ve kaç dakika FriendFeed'in başından kalkacağını tespit etmiş olduk. 2008'in en başarılı işinin başından kaldırmak için uğraşıyorum, tabii ki zamanı çok değerli.

Ama gelmesi için sizler -belki farkında olmadan- en güzel nedendiniz. Sayın Aydın Şenkut'un "her 25 FriendFeed kullanıcısının 1'i Türkiye'den geliyor" tespitini gözden kaçırmak istemez hiç bir şirket. Tehlikenin farkında onlar! ; )

Evet şimdi sırada Google StreetView-katili MapJack var. Google'ı deviren bir uygulama ile karşılaşmak bile bana inanılmaz onur verdi. Kim bilir onlara neler verecekler!

Bu iki teknolojiyi karşılaştırabilmeniz için ortak bir nokta belirledim. Webrazzi MeetUp'ın düzenleneceği yeri şimdiden dolaşırken MapJack ve Google StreetView'i de karşılaştırmış olursunuz bu sırada. Bilenler düzeltsinler beni ama postanenin karşısı Cosmopolitan olmalı. ; )

Cosmopolitan'ın içine de sizi oturduğunuz yerden sokmak isterdim ama henüz EveryScape bunun için hazır değil. EveryScape ne derseniz, mekan içlerine kadar sizi şehirde tura çıkartan bu yeni uygulamayı önümüzdeki dönemlerde daha sık duyacaksınız diyebilirim.

Sırada ne var serzenişlerini duyar gibiyim. Sırada da böyle küçük şeyler var!

Yorumlar (4)
 1. İdris Cin İdris Cin

  Merhabalar,

  Güzel bir haberi gerçekten çok daha güzel bir anlatım ile paylaşmıssın Erhan. Webrazzi MeetUp ın Türkiye ayağını sabırsızlıkla bekleyenlerdenim.

  Sevgiler, Saygılar...

 2. Erhan Erdogan Erhan Erdogan

  @yalçın pembecioğlu

  Web 2.0 olmayan sınavlarımla ilgili bir durum olsa gerek : )

  Ben bölümümü sevmiyorum ama geleceği daha keyifli gözüküyor şimdi gözüme. Belki sırf bu aksiyonlar için bir gün bitiririm okulu : )

  Teşekkür ederim . )

 3. Yalçın Pembecioğlu Yalçın Pembecioğlu

  Erhan coşmuşsun :) Nefis bir yazı olmuş bu!

 4. Merhaba dostum,

  Hemencecik dostum dedim ama alınma. Çok çabuk insanlara ısınan bir yapım var. Sanırım heyecanlarımız ortak ondan olmalı :)

  Paulcuğuma söyle benim sayemde binlerce kişi friendfeed kullanıyor. Kıramaz gelir mutlaka :)

  Ayrıca dostum İdris'e canı gönülden katılıyorum. Çok güzel bir anlatım. Ayrıca bende heyecanla bekliyorum Webrazzi Türkiye etkinliğini.

  Size san fransisko da iyi eğlenceler :)