BarCamp'in İlk Meyvesi - "Merhaba Dünya"

BarCamp'in İlk Meyvesi -

Programcılık arka planımdan olsa gerek, Webrazzi'deki ilk yazıma "Merhaba Dünya" diyerek başlamak istiyorum (hiç zor olmadı)

Arda gerçekten Webrazzi ile büyük bir iş başardı; Türkiye'deki internet sektörünü, her ne kadar tam anlamıyla var olmadığını düşünse de , bir araya getirdi ve güzel yazılarıyla bizleri Webrazzi'ye bağladı. Onla yüzyüze tanışmam geçtiğimiz Ekim'de düzenlediğimiz ilk BarCamp İstanbul'a rastlar. Orada kısa bir konuşma ardından misyonlarımızın birbirine çok yakın olduğunu gördüm; ikimiz de bu sektörün gelişmesi için aslınde gerekli tüm elementlerin yerinde olduğuna, ama reaksiyonların, yani sonuca götürecek birlikteliklerin, gerçekleşmesine sebep olacak katalizörlere ihtiyaç duyduğumuza inanıyorduk. Nitekim benim BarCamp İstanbul'u düzenlemekteki amacım da buydu.

Şahsen, BarCamp bana çok faydalı oldu; birçok yeni dostluklar kurdum ve networking imkanı buldum. Bu faydalardan biri de Arda ile tanışmamdır. Arda iş anlaşmaları konusunda açık fikirli ve rahat birisi. Ben de öyle olmaya çalışırım. Bana Webrazzi'de yazar mısın dedi, çok kısa bir konuşmanın ardından ben de kabul ettim. BarCamp olmasa bu birliktelik olur muydu, bilmiyorum.

Türkiye'deki web 2.0'cıların gözünün üzerinde bulunduğu bu blogda yazmaktan gurur duyacağım. Ayrıca Read/WriteWeb'e yazdığım, dünya çapında 150,000 kişiye ulaşan, ancak asıl ulaştırmak istediğim kitleye ulaştıramadığım yazılar da, bu kanalla sizlerle bulaşacak.

Yapacağımız çok şey var. Önceki yazıda güzel yorumlar bırakan tüm dostlarıma teşekkürler! Gözünüz bizde olsun!

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.