AVEA'nın gençlik portalının ilk görüntüleri!

AVEA'nın gençlik portalının ilk görüntüleri!

Turkcell'in sosyal ağ uygulaması Turkcell-im Benim'in yayına alınmadan önceki ilk duyurusunu yaptıktan sonra, ilgili yazıma gelen bir yorum AVEA'nın da benzeri bir çalışma içinde olduğunu ve 18 Mayıs'da servisin yayına alınacağını bildirmişti.

Turkcell sosyal ağ uygulamasını yazımdan kısa bir süre sonra BETA olarak yayına aldı ancak AVEA'nın bu alandaki girişimi ile ilgili herhangi bir bilgi belirtilen tarihte, sonrasında ya da öncesinde gelmedi.

Bugün Webrazzi üzerinden gönderilen anonim bir mesaj ile AVEA'nın sosyal ağ uygulamasından haberdar oldum. Servisi bu fırsatla test aşamasındaki dışarıya açık olan ancak IP ile erişilebilen linkinden inceleme fırsatı buldum.

AVEAÖncelikle AVEA'nın söz konusu servisi sosyal ağdan ziyade bir tür yeni nesil gençlik portalı ve adı GenCinSan! Sloganı ise "aveanın gençlik patlaması".

GenCinSan kapsamında blog, video, arkadaşlık, müzik, oyun ve mobil içerikli bölümler yer alıyor. Her bölüm kendi içinde de alt kategorilere ayrılmış ve çok geniş bir içerik sağlanmış.

GenCinSan.com

Servisin ana sayfasındaki "Powered by ekolay.net" ibaresinden de anlaşılabileceği gibi GenCinSan'ın birçok bölümü ekolay.net tarafından destekleniyor, bunun yanında arkadaşlık, video ve blog gibi diğer sosyal bölümlerinin içerikleri ise Gayet.net tarafından sağlanıyor.

Biraz önce de belirttiğim gibi servis şarkı sözlerinden, oyunlara, videodan, gruplara çok geniş bir yelpazede içerik sunuyor. Ancak bu kadar yoğun içeriğin ekolay.net ve Gayet.net üzerinden sağlanıyor olması servisin genelinde biraz kopukluk yaratmış diye düşünüyorum. İlerleyen dönemlerde GenCinSan kullanıcıların sisteme dahil olması ile ilk bakışta dikkatimi çeken bu nokta umarım aşılacaktır.

Henüz test aşamasında olan GenCinSan'ın genel hatlarıyla bir gençlik portalı olarak AVEA tarafından beklenen talebi göreceğini tahmin ediyorum. Ayrıca isim olarak da güzel bir seçim yapıldığını düşünüyorum.

AVEA'nın servisini ne zaman yayına alacağını henüz bilmiyorum ancak şirketten konuyla ilgili bir açıklama gelirse sizlerle paylaşıyor olacağımı da söylemek istiyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.