Turkcell-im Benim beta olarak açıldı!
Yenilikler

Turkcell-im Benim beta olarak açıldı!

Geçen hafta aldığım duyumlara istinaden buradaki yazımda gündeme taşıdığım Turkcell'in sosyal ağ çalışması bugün itibariyle Beta yayınına başladı.

Girişimin ismi yazımda da belirttiğim gibi "Turkcell-im Benim" olarak belirlenmiş.

İlk duyuruyu yaptığım yazımın yorumlarında bir okuyucumdan gelen bilgi ile AVEA'nın da benzeri bir çalışma içinde olduğunu ve 18 Mayıs'da projesini yayına alacağını öğrenmiştik.

Görünen o ki Turkcell erken davranarak ilk açılışı yapmış oldu.

Turkcell-im Benim

Turkcell-im Benim'i genel olarak incelememin ardından başarılı bir tasarıma sahip olan keyifli bir sosyal ağ uygulaması olduğunu söyleyebilirim.

Etiketler ile desteklenen sistemde, kullanıcılar profillerini oluşturup, arkadaşlarını ekleyebiliyorlar.Kullanıcıların dilerlerse video ve fotoğraf gönderebilecekleri, paylaşabilecekleri sistemde, albüm yaratabilmelerinin yanında cep telefonu ile de içerik göndermeleri mümkün.

Turkcell'in çalışmasını ana hatlarıyla incelediğimde başarılı bulduğumu söyleyebilirim, ancak ilk yazımda da dile getirdiğim gibi isim konusunda hala soru işaretlerim olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

İlgili Linkler: Turkcell-im Benim (BETA) Bu konudaki ilk yazım: Turkcell’den sosyal ağ geliyor!

Yorumlar (14)
 1. Ozan Çağlargil Ozan Çağlargil

  Nasıl bir strateji geliştirmişler inanılmaz, Turkcell'e web konusunda akıl veren birilerinin ciddi yanlışı gibi gözüküyor proje.

  Yap bedava, GençTurkcell'lileri de içine alıcak bazı avantajlarla doldur siteyi. Takılsın, zaman geçirsin insanlar, siteden Turkcell'in yeni hizmetlerini duyur.

 2. M. Ömer Gölgeli M. Ömer Gölgeli

  Dakikalardır bekliyorum, sayfa açılsın diye. Dün hiç açılmıyordu, şu an en azından Title kısmını geldi sayılır.

  :S

 3. tasarım vs süperde ücret olayı kötü olmus.

 4. Türkselim Türkselim

  http://turkcell-imbenim.turkcell.com.tr/ adresi o kadar uzun ki, bir tane TinyURL yaratayım dedim....

  http://tinyurl.com/2jnzka

  Bu adresle pazarlama şansları daha yüksek :-)

 5. Tutmaz hemde ücretli .ücret ödeyecek ne var bulamadım .1 hafta sonra bende bundan daha iyi ücretsiz bir site açarım

 6. bunlar bu kafayla web2.0 yapamazlar, business is to have no business plan. ama bunlar direk parayı nerden keseriz ile yola çıkmışlar. bir de google'ın aldığı bir mobil arkadaşlık sitesi vardı, hiç tutmadı ama twitter şu an ortalığı dağıtıyor. mobil webden çok farklı, az ve öz olmak zorunda. avea kafayı kullanıp yapsa bence köşeyi döner.

  (facebook amerikada tuttu, almanyada kopyasını yapıp 85mln euro'ya sattılar. twitter amerikada tuttu, geçenlerde almanyada kopyasını yaptılar. bence türkedeki bu kadar mobil gençlik ile twitter klonu tam yerinde olurdu, ama aveada bizi duyan varmı bilmem)

 7. Yengeç Yengeç

  turkcell ucret almadan birşey yapmaz =)

 8. herkes web2.0'a giriyor bizde girelim mantığıyla yapılmış bir çalışma olmuş gibi, benim anlamadığım tarafıysa, içeriklerin 4040'a mesaj çekerek göndermenin ve onunda ileride ücretli olacağı, yani kullanıcılar ekleyecekleri içeriklerle web sitesine değer katacaklar -yetmez bi'de siteyi ücretli mi yapsak acaba demişler(çünkü siteden yükleme kısmı çalışmıyor, tahminimce kullanıcıların 4040'ı kullanıp kullanmadığını test ediyorlar)!... , dikkatimi çeken diğer bir konuda, FLV player olarak kullandıkları Flash Nesnesini geliştiren kişinin isminin silinmesi, kaynak: http://www.jeroenwijering.com/?item=Flash_Video_Player

 9. tasarım çok hoşuma gitti benim.

 10. ben fotoğraf yükledim hiç de para alıyorum demedi ??

 11. Site ücretsiz arkadaşlar, ücreti nerde görüyorsunuz. Konuya hakim bir arkadaşıma sordum o da site ücretsiz dedi. 31 ağustostan sonra MMS ücretli diyor sadece. flickr 3ten fazla set açmak için para istiyor, burda öyle birşey yok, dün akşam bir sürü albüm oluşturdum.

 12. Evet sitenin hiç bir yerinde ücretli demiyor ve ücretli de değil. 31 Ağustosa kadar 1000 MMS de bedava.

 13. Hmm, bence iyi birsey gibi gozukuyor. Ucret durumu gelecekte ve bazi hizmetlerde galiba, internetten istedigin kadar, istedigin surece bedavaya kullanabilecegiz. TV reklamlarini gordum dun gece...

 14. bişi sormak istiyorum sayfasında link verenler kısmı var turkcelime bi giriş kısmı var ordan mı site bilgilerini girip link veriyorsun oda sana banner felan veriyor yoksa sen kendin bisiler yapsan link versen onlar takip edip seni ekliyormu nasıl oluyo bu link verme olayı?

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri