Yeme-İçme Meraklılarını Buluşturan Dobisko.com

Yeme-İçme Meraklılarını Buluşturan Dobisko.com

Dobisko.comDobişko, kullanıcıları tarafından sisteme girilen Türkiye'nin farklı yerlerindeki yeme-içme mekanlarını bünyesinde barındıran yeni nesil bir web girişimi.

Servis hakkında kısaca bilgi vermem gerekirse;

Geçtiğimiz ay beta yayınındayken çeşitli bloglarda tanıtılan (1, 2) Dobişko, yeni nesil web siteleri üreten, mobil pazarlama ve mobil yayıncılık alanlarında hizmetler veren Tabi'nin bir ürünü. Şirketin Dobişko dışında mobil teknoloji ve cep telefonları hakkında detaylı bilgi içeren Mobiletişim isimli bir sitesi daha var.

Dobişko'nun tasarımı ve fonksiyonalitesi başarılı Web 2.0 girişimlerinin tadını fazlasıyla veriyor.

Tasarımının içeriği kolay kullanılabilir kılmasının yanında, servisin modellenmesi ise tamamen kullanıcı dostu diyebilirim.

Dobişko'ya kullanıcıları tarafından girilen mekanlar etiketleniyor, yorum alabiliyor, mekan ile ilgili resimler eklenebiliyor.

Ayrıca sistem seçmiş olduğunuz mekana yakın olan diğer mekanları da listeleyebiliyor.

Kullanıcıları için de beğendikleri mekanları favorilerine ekleme özelliği sunuyor.

Servisin "Kontak Listesi" özelliği ise sistemde kayıtlı olan kullanıcılar arasında iletişimi kuvvetlendirmek adına bence iyi düşünülmüş.

Dobişko hakkında genel bilgiyi verdikten sonra şimdi servisin ilerleyen dönemlerde sahip olacağı bilgisini aldığım özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle Google Maps ile entegrasyon sağlanacakmış. Bu özellik sayesinde kullanıcılar sisteme girdikleri mekanları harita üzerinde gösterebilecek ve harita üzerinden seçilmiş olan mekana yakın olan diğer mekanlar görüntülenebilecekmiş.

Bir diğer gelecek özellik ise, "Mekan Oylama" olacakmış.

Bu özellik dahilinde kullanıcılar mekanları lezzet, temizlik, servis kalitesi gibi kriterler bazında oylayabilecek, sonrasında ise karma olarak oluşturulacak bir Dobişko Puanı ile en iyi mekanlar yayınlanacakmış.

Bunların dışında aldığım bilgilere göre Dobişko'nun gelecek planları da kullanıcılarını bir hayli memnun edecek cinsten diyebilirim.

Bu planlar arasında ünlülerin sevdikleri mekanları yorumlaması ve en aktif, en çok yorum yazmış kullanıcıya yemek çeki verilmesi gibi aktivitiler yer alıyor.

Dobişko'nun ilerleyen dönemlerde katılımcı kullanıcılarının sayısını arttırmasının yanında, bu kullanıcıların sürekliliğini de sağlaması durumunda başarılı olabileceğine inanıyorum.

Sadece mekan bulmaktan ziyade yeme-içme meraklıları için güzel bir sosyal ağ olabileceğini düşündüğüm Dobişko'yu incelemenizi tavsiye ederim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.