Müzik

Radio.Blog.Club

Aslında uzun zamandır hakkında yazmayı düşündüğüm bir servis olmasına karşın bir türlü fırsat bulup yazıya dökemediğim çok başarılı bir uygulama Radio.Blog.Club.

Pandora mantığında çalışan bir tür online müzik servisi diyebilirim ancak bir farkla. Burada beğendiğiniz müzikleri web siteniz ya da blogunuz üzerinden yayınlayabiliyorsunuz. Yani müzik için YouTube olarak nitelendirilebilir.

Öncelikle dilediğiniz bir sanatçı ya da şarkı ismi ile aramanızı gerçekleştiriyorsunuz. Sonrasında gelen listeden yine dilediğiniz parçayı seçip, size sunulan kodu web sitenize ekliyorsunuz. Yani bu kadar basit.

Eğer işi bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, sisteme üye oluyorsunuz ve playlist'lerinizi oluşturabiliyorsunuz.

Şarkıların yükleme hızı ve servisin kolaylığı bence göz dolduruyor.

Buyrun size bir örnek:

Ayrıca Radio.Blog.Club'ın web sitenizden kendi parçalarınızı yayınlayabilmeniz için küçük bir uygulaması da mevcut. Siteden indirdiğiniz dosyaları kendi sunucunuz üzerinde kurup böyle bir servis sunabiliyorsunuz.

İncelenmeye ve kullanmaya değer bir servis olduğu için mutlaka tavsiye ediyorum.

Yorumlar (4)
 1. Çağan Harun Çağan Harun

  Merhaba Arda Bey;

  Söylediğiniz gibi tüm adımları takip ettim. Ancak muvaffak olamadım. Hem WordPress'te hem de Blogger'da denedim olmadı. Kodların aynısı çıkıoyr sitede.

  Biraz daha açıklık getirirseniz çok mutlu olurum.

  Teşekkürler.

 2. Astar78 Astar78

  Yazıyı yeni okudum biraz geç oldu ama yorum yazan arkadaşa yanıtlayayım istedim. Sayın harun siteden aldığınız kodu eklemeden önce kullanıcılar kısmına girip orada zengin metin editorü kutucuğundaki onay işaretini kaldırın kodunuz ekleyip yayınladıktan sonra tekrar aynı kısımdan editörü aktifleştirin. Webrazziyi uzun zamandır takip etmemiştim . Kaçırmışım :)

 3. bunu bende kurmak istiyorum. wordpress te yeniyim ama kullanıcılar kısmında zengin metin editörü göremedim. yardımcı olabilirseniz çok sevinicem.

 4. M. Ömer Gölgeli M. Ömer Gölgeli

  Eski bir kullanıcısı olarak bu servisin bir kötü yanından bahsetmek gerekli,

  Radio.Blog Club'da görebileceğiniz gibi sistem üzerinden direk olarak müzik aranıp dinlenebiliyor. Hatta işi bilen kişiler bu müzikleri çalabiliyor, sizin flash'ı kendi sitelerine koyabiliyor.

  Eh, doğal olarak bandwidth'iniz tavan yapıyor bu şekil olunca.

  Uyarmak gerek!

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri