MyNet'ten FiyatAra.com

FiyatAra.comMyNet fiyat kıyaslama servisi olan FiyatAra.com'u bir süre önce yayına açtı.

Bilgisayar, Fotoğraf, Elektronik ve İletişim kategorileri altında ürünlerin farklı alışveriş sitelerindeki fiyatlarını karşılaştırmanıza yarayan sitenin rakiplerine kıyasla içeriğinin ve özelliklerinin biraz daha kısıtlı olduğunu söyleyebilirim.

Tasarım sade ve kullanım olarak kolay. Sitenin alt yapısı JSP ile kodlanmış ve performansı son derece iyi durumda. Bunun yanı sıra dikkatimi çeken bir nokta oldu. Cep telefonu gibi ürünleri listeledikleri kategoriye "iletişim" ismini vermiş olmaları ve aynı zamanda site yetkilileri ile kontak kurabilmek için de "iletişim" menüsü olması bana biraz ilginç geldi. Yakın zamanda ya kategorinin adını ya da iletişim bilgileri bölümünün adını değiştirmelerini yetkililerine tavsiye ediyorum.

FiyatAra.com

FiyatAra.com'un AkAkce.com ve bir süre önce Webrazzi'de tanıtımına yer verdiğim PazarMetre.com'a rakip olarak girdiği alanda elbette MyNet'in kullanıcı kitlesini arkasına alıyor olması kendilerine büyük avantaj sağlayacaktır.

Diğer taraftan potansiyel kullanıcı rüzgarını uzun vadede koruyabilmek için fark yaratacağı bazı eklemeleri sistemine entegre etmesi yararlı olacaktır.

Ülkemizdeki web girişimleri arasında hergün yeni katılımcıları görüyor olmak gerçekten keyif verici.

MyNet'in özellikle son dönemlerde bu alanda gerçekleştirdiği yatırımları devam ettireceğini düşünüyorum. Ancak BeyazPerde.com'u satın aldıktan sonra kullanıcılarının tepkisini çeken reklam politikalarını değiştirip, Web 2.0'ın temelini oluşturan kullanıcı odaklılık ile vizyonlarını gözden geçirirlerse çok daha başarılı olacaklardır.

Güçlü servisleri sayesinde sahip oldukları potansiyeli doğru şekilde yatırıma dönüştürmeleri uzun vadede kendilerine yeniliklere açık kullanıcıların ilgisini artıracak ve farklı alanlardaki girişimlerinin sektörde tutunmasını sağlayacaktır.

MyNet'in yeni servisine gereken ilgiyi ve desteği göstereceğine ve özelliklerini her geçen gün genişleteceğine inanıyorum. Bu sebeple de FiyatAra.com'u alışveriş öncesinde incelenmesi gereken servisleriniz arasına eklemenizi öneririm.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.