Samsung, akıllı yüzük modeli olan Galaxy Ring'i tanıttı

Galaxy Ring, 24 saat boyunca kalp atış hızı, uyku, aktivite ve cilt sıcaklığı gibi hayati verileri takip ederek kullanıcılarına kapsamlı bir sağlık tablosu sunuyor.
Samsung, akıllı yüzük modeli olan Galaxy Ring'i tanıttı

Son yıllarda, akıllı bileklikler ve akıllı saatler gibi giyilebilir cihazlar oldukça popüler hale geldi. Bu trend, sağlık takibi ve günlük aktivite takibi gibi alanlarda kullanıcılara sundukları faydalar sayesinde ortaya çıktı. Akıllı yüzükler de bu trendden payını alarak son dönemde giderek daha fazla ilgi görmeye başladı.

Samsung'un akıllı yüzük modeli olan Galaxy Ring'i ilk kez görücüye çıkardığını geçtiğimiz Ocak ayında sizlere aktarmıştık. Şirket, bugün gerçekleşen Galaxy Unpacked etkinliği kapsamında Galaxy Ring modelini resmen tanıttı. Galaxy Ring, 399 dolarlık fiyat etiketi ile birlikte satışa sunuldu.

Galaxy Ring, 24 saat boyunca kalp atış hızı, uyku, aktivite ve cilt sıcaklığı gibi hayati verileri takip ederek size kapsamlı bir sağlık tablosu sunuyor. Sağlık yapay zeka teknolojisi ile uyku, aktivite ve kalp atış hızı verilerini analiz ederek size özel sağlık önerileri sunan Galaxy Ring, Samsung ekosistemi ile kusursuz entegrasyon sağlayarak daha doğru veri akışı ve pil tasarrufu da sağlıyor.

Titanyum çerçeveli olarak tasarlanan akıllı yüzük, 2,6 mm kalınlığındaki ve 3 gram ağırlığında. Tasarım olarak bakıldığında Galaxy Ring'in standart bir yüzüğe benzediğini söyleyebiliriz. Altın, gümüş ve siyah olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip olan Galaxy Ring, tek şarjla 6 ila 7 gün pil ömrü sunuyor. 

Akıllı yüzükler, kullanıcıların sağlık verilerini takip etmeleri için daha gizli ve rahat bir alternatif sunuyor. Samsung'un Galaxy Ring'i, Oura Ring gibi diğer akıllı yüzüklerle rekabet ediyor. Şarj kutusu tasarımı, pil ömrü ve sağlık izleme özellikleri ile rakiplerinden ayrılmayı hedefliyor. Ayrıca ekstra abonelik gerektirmemesi, kullanıcılar için maliyet açısından daha cazip hale getiriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.