Google, Gmail'e Gemini yan paneli ekliyor

Kullanıcılar, yan panel aracılığıyla e-posta konularını özetlemek ve yeni e-posta taslakları hazırlamak gibi işleri yerine getirebilecek. 
Google, Gmail'e Gemini yan paneli ekliyor

Google I/O 2024'de öne çıkan yapay zeka gelişmeleri kapsamında Workspace ve Gmail'e bir yan panel eklenerek yapay zeka özellikleri geleceğini aktarmıştık. Google, Gemini yan panelini web üzerinde kullanıma sunmaya başlıyor. Böylece kullanıcılar, yan panel aracılığıyla e-posta konularını özetlemek ve yeni e-posta taslakları hazırlamak gibi işleri yerine getirebilecek. 

Google'ın blog gönderisinde paylaşılan bilgilere göre; yan panel proaktif yönlendirmeler sunarken, sorduğunuz soruları da yanıtlayabilecek. Söz konusu panelin Gemini 1.5 Pro gibi Google'ın öne çıkan modellerinden yararlandığını belirtelim. Ayrıca Gemini, Gmail mobil uygulamasında yer alan yazışmaları özetleyebilecek. 

Bahsi geçen özellikler yalnızca Gemini'ın ücretli abonelerine sunulacak. Bu anlamda Gemini Business ya da Enterprise eklentisinden yararlanan Google Workspace'in ücretli bir müşterisi olmanız gerekmekte. Aynı şekilde Gemini Education ya da Education Premium eklentisinden faydalananlar ve Google One AI premium aboneleri de özellikleri kullanabilecek. 

Gemini, Gmail ve Docs gibi Google uygulamalarında erişilebilir olması bir süredir beklenmekteydi. Bu bağlamda Google ayrıca Gemini özelliklerini Docs, Sheets, Slides ve Drive'daki yan panelde de kullanıma sunuyor. Bunlara ek olarak Gmail için "Bağlamsal Akıllı Yanıt" özelliğinin de kullanıcılarla buluşmaya hazırlandığını ekleyelim. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.