Belge otomasyonu girişimi Klarity, 70 milyon dolar yatırım aldı

ABD merkezli Klarity'nin B serisi yatırım turuna Nat Friedman ve Daniel Gross liderlik etti.
Belge otomasyonu girişimi Klarity, 70 milyon dolar yatırım aldı

Belge otomasyonu girişimi Klarity, 70 milyon dolar yatırım aldı. ABD merkezli şirketin yatırım turuna Nat Friedman ve Daniel Gross liderlik etti. Klarity'nin B serisi yatırım turunda Scale Venture Partners, Tola Capital, Picus Capital, Invus Capital ve Y Combinator yer aldı. Şirket, yeni gelen yatırımı ekip genişletmek, teknoloji geliştirmek ve müşteri tabanı büyütmek için kullanacağını açıkladı. 

2017 yılında Andrew Antoš ve Nischal Nadhamuni tarafından kurulan şirket, işletmelerin yapılandırılmış ve yapılandırılmamış belgelerdeki verileri otomatik olarak analiz etmesine ve işlemesine yardımcı oluyor. Klarity'nin geliştirdiği platform sayesinde işletmeler, manuel olarak tekrarlayıcı belge inceleme ve veri girişi işlemlerinden kurtularak zaman ve iş gücü tasarrufu sağlıyor.

Manuel işlemlerden kaynaklanan hata riskini minimize ederek daha doğru ve güvenilir veri işleme imkanı sunuyor. Platform, belgelerin gerçek zamanlı olarak işlenmesini sağlayarak işletmelerin hızlı kararlar almasına ve süreçlerini daha etkin yönetmesine olanak tanıyor. Doğru veri işleme ve analiz ile işletmelerin uyumluluk gereksinimlerini karşılamasına ve risk yönetimini iyileştirmesine destek oluyor.

Yani Klarity, yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojilerini kullanarak işletmelerin belge inceleme, veri işleme ve analiz süreçlerini otomatikleştiriyor. Bu çözümler, işletmelerin tekrar eden, zaman alıcı ve hata yapma olasılığı yüksek işleri otomatik hale getirerek operasyonel verimliliği artırmayı amaçlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.