Gemini, Gmail ve Docs gibi Google uygulamalarında erişilebilir olacak

Gemini'nin sunduğu avantajlar arasında zamandan tasarruf, verimliliği artırma ve hata riskini azaltma bulunuyor.
Gemini, Gmail ve Docs gibi Google uygulamalarında erişilebilir olacak

Dün Google I/O 2024 etkinliğinde Gemini'a odaklanan duyurular yapıldığını ve aynı zamanda Google Workspace ve Google aramalarına entegre edilen yapay zeka özellikleri hakkında bilgi verildiğini sizlere aktarmıştık.

Google, etkinlikte Workspace'te yeni bir özellik olan ve Gemini 1.5 Pro tarafından desteklenen yan panelin Gmail, Google Docs ve diğer uygulamalarda kullanıma sunulacağını duyurdu. Bu yeni özellik, kullanıcılara tüm Google Workspace uygulamalarını tek bir pencerede kolayca yönetme imkanı sağlayarak, dosya yönetiminden e-postalara kadar iş akışlarını önemli ölçüde kolaylaştırıyor.

Gemini 1.5 Pro, yapay zeka destekli iş akışlarıyla çalışma alanlarını birbirine bağlayarak kullanıcıların zamandan tasarruf etmelerine ve verimliliklerini artırmalarına yardımcı olacak.

E-posta zincirlerini anında özetleyerek önemli noktaları vurgulayan ve kullanıcılara zaman kazandıran bu araç, toplantı kayıtlarından önemli bilgileri otomatik olarak çıkarıyor ve not alma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Ayrıca, fatura eklerini saniyeler içinde karşılaştırarak hatalı ödemelerin önüne geçiyor ve aile tatil planları gibi etkinlikler için otel bilgilerini bulup e-postaya ekleyerek planlamayı kolaylaştırıyor.

Gemini'nin sunduğu avantajlar arasında zamandan tasarruf, verimliliği artırma ve hata riskini azaltma bulunuyor.

Google, özelliği bu ayın sonunda Workspace Labs ve Gemini for Workspace Alpha kullanıcılarına açacak. Önümüzdeki ay ise tüm Workspace ve Google One AI Premium kullanıcılarının da bu yeniliklerden faydalanabileceğini duyurdu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.