Sağlık girişimi Santa Ana Bio, 168 milyon dolar yatırım aldı

ABD merkezli şirket, eş zamanlı gelen yatırımları operasyon alanını genişletmek ve Ar-Ge çalışmaları yapmak için kullanılacağını açıkladı.
Sağlık girişimi Santa Ana Bio, 168 milyon dolar yatırım aldı

Sağlık girişimi Santa Ana Bio, 168 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin A ve B serisi yatırım turları eş zamanlı gerçekleşti. Santa Ana Bio'nun A serisi yatırım turuna Versant Ventures liderlik etti. Şirketin A serisi yatırım turunda turda TPG's Life Science Innovations Fonu ve GV yer aldı.

Santa Ana Bio'nun 125 milyon dolarlık B serisi yatırım turuna ise Access Biotechnology, Andreessen Horowitz (a16z) Bio + Health ve RTW  katıldı. ABD merkezli şirket, eş zamanlı gelen yatırımları operasyon alanını genişletmek ve Ar-Ge çalışmaları yapmak için kullanılacağını açıkladı.

2021 yılında Danny Wells tarafından kurulan Santa Ana Bio, hassas tıp alanında çalışan bir biyoteknoloji şirketi olarak tanımlanıyor. Şirketin amacı, otoimmün ve iltihaplı hastalıklara sahip hastalar için daha etkili tedaviler geliştirmek.

Otoimmün ve iltihaplı hastalıklar, vücudun kendi hücrelerine saldırdığı ve kronik iltihaplanma ile sonuçlanan ciddi sağlık sorunları olarak biliniyor. Mevcut tedaviler genellikle bu hastalıkların semptomlarını hafifletmekle sınırlı. Santa Ana Bio, bu hastalıklar için daha etkili ve hedefe yönelik tedaviler geliştirmeyi amaçlıyor.

Şirket, transkriptomik ve proteomik gibi ileri biyoteknoloji yöntemlerini kullanarak hastalıkların moleküler düzeyde daha iyi anlaşılmasını sağlıyor. Bu da, daha kişiselleştirilmiş ve etkili tedavi seçeneklerinin geliştirilmesine olanak tanıyor. Bir taraftan Santa Ana Bio hassas tıp, tedavileri hastaların genetik, çevresel ve yaşam tarzı faktörlerine göre özelleştiriyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.