Geliştiriciler, App Store'da öne çıkması için uygulamalarını ve güncellemelerini aday gösterebilecek

Apple, WWDC 2024 esnasında geliştiricilerin, uygulamalarının App Store'da öne çıkarılması için başvuruda bulunabileceğini duyurdu
Geliştiriciler, App Store'da öne çıkması için uygulamalarını ve güncellemelerini aday gösterebilecek

Apple, WWDC 2024 esnasında geliştiricilerin, uygulamalarının App Store'da öne çıkarılması için başvuruda bulunabileceğini duyurdu. Apple, App Store için derinlemesine hikayeler ve derlemeler yazan bir editoryal ekibe sahip. Artık geliştiriciler, uygulamalarını ve güncellemelerini editoryal ekibe aday olarak gösterebiliyor.

Bu noktada App Store Editoryal ekibinin, App Store uygulamasındaki Bugün sekmesinde yer alan tüm içeriğin arkasında yer aldığını belirtelim. "App Store Connect'teki yenilikler" oturumunda paylaşılan yeni Aday Gösterme seçeneği sayesinde geliştiriciler, editoryal bir özelliğin değerlendirilmesi için Apple'a erişebilecek.

Aday gösterme süreci nasıl işliyor? 

Geliştiriciler, yeni içerik, uygulama geliştirmeleri veya uygulama lansmanları olmak üzere 3 konudaki gelişmeler hakkında Apple ekibini bilgilendirebilecek. Bundan önce Editoryal ekibin potansiyel bir editoryal özellik hakkında geliştiricileri bilgilendirmesi söz konusuydu. 

Geliştiriciler App Store Connect aracılığıyla bir Özellik Adaylığı gönderebilecek. Uygulama, editoryal özellik için seçilirse; App Store Connect, geliştiriciyi bir anlık bildirim aracılığıyla bilgilendirecek.

Geliştiriciler Aday Gösterme seçeneği kapsamında uygulamalarını teker teker aday gösterebileceği gibi, platforma bir doküman yükleyerek bir anda tüm uygulamalarını aday gösterebilecek. Geliştiriciler, güncellemeyle ilgili tüm ayrıntıları ve yayın tarihini açıklayan bir açıklama da ekleyebilecek. "Yardımcı Ayrıntılar" alanında ise geliştiricinin hikayesi, uygulamayı nasıl oluşturduğu veya uygulamanın erişilebilirlik özellikleri gibi diğer bilgileri sunabilecek. 

TestFlight yenilikleri

Bu yeni özelliğin yanı sıra Apple, geliştiricilerin uygulamalarını test sürümünde yayınlamasını sağlayan TestFlight'ı, daha kullanışlı bir araç haline getireceğini açıkladı. Bu kapsamda TestFlight'ta tasarım değişiklikleri yapıldığını belirtelim. Ayrıca geliştiriciler, belirli donanım veya işletim sistemi sürümleri için TestFlight'a özel kısıtlamalar da getirebiliyor. 

Açıklanan yeniliklerin, WWDC 2024 sırasında duyurulan tüm güncellemeler gibi sonbaharda genel kullanıma sunulması bekleniyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.