LinkedIn, Premium aboneler için yapay zeka ile iş arama özelliklerini genişletiyor

LinkedIn, kullanıcıların iş bulmalarına, özgeçmişlerini düzenlemelerine ve hatta yapay zekalı sohbet robotlarından tavsiye almalarına yardımcı olacak yapay zeka destekli yeni özellikler sunuyor.
LinkedIn, Premium aboneler için yapay zeka ile iş arama özelliklerini genişletiyor

LinkedIn, kullanıcıların iş bulmalarına, özgeçmişlerini düzenlemelerine ve hatta yapay zekalı sohbet robotlarından tavsiye almalarına yardımcı olacak yapay zeka destekli yeni özellikler sunuyor, ancak bu özelliklerin sadece Premium kullanıcılar için aktif edileceği belirtiliyor. 

Araçlardan biri, doğal dilde bir istem yazarak LinkedIn'de iş aramanıza olanak tanıyor. LinkedIn ürün müdürü Tomer Cohen, "Detroit'te en az 110.000 dolar maaş veren bir uzaktan pazarlama işi bul" örneğini veriyor. 

LinkedIn ayrıca özgeçmişinizi inceleyebiliyor ve belirli bir iş ilanı için özgeçmişinizi geliştirmeye yönelik kişiselleştirilmiş öneriler sunabiliyor. LinkedIn'den Rohan Rajiv, bir özgeçmiş yükleyebileceğinizi, geri bildirim alabileceğinizi ve yapay zeka ile etkileşimli olarak düzenlemeler yapabileceğinizi söylüyor. Platformda yapay zeka yardımıyla sıfırdan bir ön yazı oluşturmanıza yardımcı olacak bir araç da mevcut.

Söz konusu özellikler, LinkedIn'in geçen yılın sonlarında test etmeye başladığı ve LinkedIn akışınızdaki gönderileri özetleme özelliğini de içeren, yalnızca Premium'a özel yapay zeka destekli diğer özelliklere ek olacak şekilde sunuluyor.

LinkedIn yapay zekayı sadece iş bulmanıza yardımcı olmak için kullanmıyor. Ayrıca, işle ilgili konular hakkında daha fazla bilgi edinmek için sohbet edebileceğiniz uzmanların yapay zeka kişiliklerini de pilot olarak kullanmaya başlıyor. Şirket ayrıca, platformun aramasını üretimsel yapay zeka ile daha geniş bir şekilde geliştireceğinin sözünü veriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.