Roamless, tohum yatırım turunda 5 milyon dolar yatırım aldı

Roamless'ın yeni yatırımı, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Shooroq Partners’ın liderliğinde gerçekleşti. Turun diğer katılımcıları arasında ise Revo Capital, Paribu Ventures, Finberg ve DeBa Ventures da yer alıyor
Roamless, tohum yatırım turunda 5 milyon dolar yatırım aldı

Roamless'ın Paribu Ventures ve Revo Capital liderliğinde 2,6 milyon dolar yatırım aldığını geçtiğimiz Aralık ayında sizlere aktarmıştık. Roamless tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, Aralık ayında gerçekleşen yatırım turu için ek bir yatırım daha aldı.

Roamless'ın yeni yatırımı, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Shooroq Partners’ın liderliğinde gerçekleşti. Turun diğer katılımcıları arasında ise Revo Capital, Paribu Ventures, Finberg ve DeBa Ventures da yer alıyor. 2,4 milyon dolarlık ek yatırım ile birlikte Roamless'ın tohum yatırım turu 5 milyon dolar ile tamamlanmış oldu.

Emre Demirel, Ali Gazioğlu, Asım Alp, Selim Aykut ve Cengiz Öztelcan tarafından 2023 yılının başında ABD’de kurulan Roamless, kullanıcılarına 165 ülkede seyahat sırasında internet erişimi ve dünya çapında telefon etme hizmeti sunuyor.

Roamless tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, kısa süre içinde 120 bin kullanıcıya ulaştı. Hatırlatmak gerekirse Roamless'ın kullanıcı sayısı geçtiğimiz Aralık ayında 15 bin seviyesindeydi. Platformunun ağırlıklı olarak Kuzey Amerika ve Avrupa'dan kullanıcılara sahip olduğunu da ekleyelim.

Temelinde eSIM teknolojisi tabanlı bir mobil uygulama olan Roamless, tek eSIM ile tüm dünyada çalışması ve kullandıkça öde modeli ile rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi hedefliyor.

Roamless'ın yurt dışı internet erişimine yönelik yenilikçi yaklaşımının geleneksel modelleri yeniden tanımlayan girişimlere yatırım yapma vizyonları ile örtüştüğünü dile getiren Shorooq Partners Kurucu Ortağı Mahmoud Adi, bu yatırımın Roamless'ın potansiyeline olan güvenlerini ve Türkiye teknoloji ekosistemine olan inançlarını yansıttığını paylaştı.

Bu yatırımın telekom sektöründe dijital dönüşüme liderlik etme misyonlarını hızlandırmalarına yardımcı olacağını belirten Roamless Kurucu Ortağı ve CEO'su Emre Demirel, bir sonraki hedefleri olan 1 milyon kullanıcıya ulaşmak için tüm ekipleri ve yatırımcıları ile birlikte gece-gündüz demeden çalışmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.