Endüstriyel bulut platformu Robolaunch, Simya VC liderliğinde 1,5 milyon dolar yatırım aldı

Yapay zekâ ve robotik uygulamalar için tasarlanmış bulut tabanlı yazılım geliştirme ve dağıtım platformu Robolaunch, Simya VC’nin liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda 1,5 milyon dolar yatırım aldı.
Endüstriyel bulut platformu Robolaunch, Simya VC liderliğinde 1,5 milyon dolar yatırım aldı

Yapay zekâ ve robotik uygulamalar için tasarlanmış bulut tabanlı yazılım geliştirme ve dağıtım platformu Robolaunch, erken aşama girişimlere odaklanan uluslararası hızlandırma fonu Simya VC’nin liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda 1,5 milyon dolar yatırım aldı. Robolaunch, aldığı bu yatırımla satış operasyonlarını genişleterek müşteri kazanımını ve gelirlerini artırmanın yanı sıra Avrupa ve ABD pazarlarına açılmayı hedefliyor.

Tura Ford Otosan tarafından kurulan Driventure ile Türkiye Kalkınma Fonu ve ODTÜ TEKNOKENT ortaklığıyla kurulan INVEST101 de katıldı.

Yerli girişim Robolaunch’un yapay zekâ, makine öğrenimi ve robotik uygulamalar için özel olarak tasarlanmış bulut tabanlı yazılım geliştirme ve dağıtım platformu, ölçeklenebilir çözümler sunarak; uygulamaların geleneksel yöntemlere kıyasla daha az maliyetle ve daha kolay bir şekilde devreye alınmasını sağlıyor.

Robolaunch Kurucu Ortağı Hidayet Gürcan Tunç, aldıkları yatırımla öncelikle satış ekibini büyütmeyi, hedef odaklı pazarlama kampanyaları düzenlemeyi, yapay zekâ ve robotik alanında uluslararası fuarlara katılarak bilinirliği artırmayı planladıklarını söyledi. 

Simya VC Yönetici Ortağı Selma Bahçıvanoğlu, "“Simya VC olarak ilk günden beri geleceği şekillendirecek ileri teknolojilere yatırım yapıyoruz. Bu yatırımımız da yatırım stratejimize oldukça uyum sağlıyor." dedi. Driventure Genel Müdürü İlknur İlkyaz Gül, bu yatırımın Robolaunch’un teknolojilerini geliştirmesine ve kullanım alanlarını genişletmesine katkıda bulunacağını söylerken Türkiye Kalkınma Fonu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi Dr. Elif Altuğ ise "Robolaunch’un AI ve robotik uygulamalara yönelik geliştirdiği yazılım geliştirme ve dağıtım platformu ile bu alanda önemli bir rol üstleneceği ve bu yatırım turu ile birlikte var olan müşteri portföyünü globale taşıyacağını düşünüyoruz." ifadesini kullandı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.