Uzay aracı üreticisi Apex Space, 95 milyon dolar yatırım aldı

Apex Space'in 95 milyon dolarlık yatırımı XYZ Venture Capital ve CRV tarafından ortaklaşa yönetildi.
Uzay aracı üreticisi Apex Space, 95 milyon dolar yatırım aldı

Uzay aracı üreticisi Apex Space, 95 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin 95 milyon dolarlık yatırımı XYZ Venture Capital ve CRV tarafından ortaklaşa yönetildi. ABD merkezli şirketin yatırım turunda Upfront, 8VC, Toyota Ventures, Point72 Ventures, Mirae Asset Capital, Outsiders Fund, GSBackers, Andreessen Horowitz, Shield Capital, J2 Ventures, Ravelin, Robinhood'dan Baiju Bhatt ve Avalon Capital Group yer aldı. 

Apex Space yeni yatırımı, üretim kapasitesini artırmak, yeni ürünler geliştirmek, ekip genişletmek ve pazarlama faaliyetlerini genişletmek için kullanacağını açıkladı. Öte yandan şirketin 2023 yılının haziran ayında a16z ve Shield Capital’dan 16 milyon dolar yatırım aldığını hatırlatalım.

2023 yılında Ian Cinnamon ve Max Benassi tarafından kurulan şirket, uydu otobüsleri üretiyor. Uydu otobüsleri, bir uydunun temel yapısal ve fonksiyonel bileşenlerini içeren bir tür araç olarak tanımlanıyor. Bu araç, Uydu görevi için temel altyapı ve çeşitli uyduların farklı görevleri yerine getirebilmesini sağlıyor. 

Şirket, uzay endüstrisindeki işlemleri basitleştirerek, uydu gövdelerini daha erişilebilir hale getirerek uzay endüstrisinde daha hızlı bir şekilde çalışılmasını hedefliyor. Apex Space, şirketlerin uzaya erişimi kolaylaştırıyor. Aynı zamanda uzay araştırmaları, iletişim, gözlem, güvenlik ve diğer birçok alan için uydu tabanlı çözümler geliştirilmesi teşvik ediyor.  

Şirketin amacı uydu otobüslerinin tasarım, üretim ve montajını içeren süreci optimize ederek basitleştirmek. Bu araçlar uydu teknolojisinin gelişmesi, uzay araştırmaları ve iletişim, gözlem, navigasyon gibi birçok farklı amaç için kullanılan uydu görevlerinin gerçekleştirilmesinde önemli bir rol oynuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.