iOS 18, iPhone'unuz kapalı olsa da saati gösterecek

Bundan söyle iPhone'unuz ölü ve kapalı olsa bile, ekranınızda saati görmeye devam edebileceksiniz
iOS 18, iPhone'unuz kapalı olsa da saati gösterecek

Apple'ın hafta başında gerçekleşen WWDC 2024'te tanıttığı iOS 18 ile ilgili her gün yeni ve ilginç bir özellikle karşılaşıyoruz. Hatırlarsanız dün iOS 18'in yavaş bir iPhone şarj cihazı kullandığınızda sizi uyaracağını söylemiştik.

Buna göre iOS 18 için Ayarlar uygulamasında, iPhone 15 kullanıcıları, “Pil” menüsünün “Şarj” bölümünde bir şarj limiti ayarlamak için çeşitli seçenekler görecekti. Daha önce yüzde 80'lik bir şarj limiti belirlemenize izin veren Apple, şimdi yüzde 85, yüzde 90 ve yüzde 95'lik şarj limitleri belirlemek için daha ayrıntılı seçenekler eklemişti.

Şimdi ise iOS 18'in iPhone'unuz kapalı olsa da saati göstereceği bilgisi paylaşıldı.

Bundan söyle iPhone'unuz ölü ve kapalı olsa bile, ekranınızda saati görmeye devam edebileceksiniz. Reddit'te bir kullanıcı tarafından fark edilen değişiklik, iPhone'unuzun durum çubuğu aracılığıyla saati her zaman görebileceğiniz anlamına geliyor. Bu özellik daha önce Apple Watch'ta da vardı ve pil bittikten sonra bile size saati gösterebiliyordu.

Kaynak: Reddit

Bu değişiklik, Apple'ın, iPhone'un şarjı bitmiş ya da cihaz kapalı olsa bile Bul aracılığıyla iPhone'un yerini bulma desteği eklemesinin ardından geldi. Yeni özellik oldukça basit görünse de aslından bir hayli dikkat çekici. Zira kapalı durumda bile saati görebilmek, iPhone'larının şarjı bittiğinde, saate ulaşamayacak veya evden uzakta olabilecek kişiler için fazlasıyla yararlı olacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.