Üretim hatlarını akıllandıran EthonAI, 16,5 milyon dolar yatırım aldı

EthonAI'ın 16,5 milyon dolarlık A serisi yatırım turu, Index Ventures liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Index Ventures haricinde ise şirketin mevcut yatırımcıları arasında da bulunan General Catalyst, Earlybird ve Founderful katıldı.
Üretim hatlarını akıllandıran EthonAI, 16,5 milyon dolar yatırım aldı

Üretim hatlarını daha verimli hale getirmek için yapay zeka çözümleri sunan bir girişim olarak karşımıza çıkan EthonAI, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. EthonAI tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, A serisi yatırım turunda 16,5 milyon dolar yatırım aldı.

EthonAI'ın 16,5 milyon dolarlık A serisi yatırım turu, yatırım ekosisteminin önemli oyuncuları arasında yer alan Index Ventures liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Index Ventures haricinde ise şirketin mevcut yatırımcıları arasında da bulunan General Catalyst, Earlybird ve Founderful katıldı.

İsviçre merkezli girişim, 20221 yılında Julian Senoner ve Bernhard Kratzwald tarafından kuruldu. Üretim gerçekleştiren markaların üretim hattının daha verimli bir şekilde çalışmasına odaklanan EthonAI, sunduğu yapay zeka çözümleri ile birlikte üretim hattını daha verimli bir hale getiriyor.

EthonAI'ın kullanım senaryolarına göre yapay zeka modellerini eğitebildiğini de paylaşalım. Örneğin girişim, çikolata üretimi yapan bir üretim tesisi için tamamen çikolata üretimine göre özelleştirilmiş bir yapay zeka sunuyor. 

EthonAI, sunduğu Manufacturing Analytics System (MAS) ile şirketlerin üretim hatlarındaki kusurları tespit etmelerine, süreç verimsizliklerini tespit etmelerine, kaliteyi iyileştirmelerine ve israfı yüzde 50'ye kadar azaltmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Girişimin müşterileri arasında İsviçre merkezli ünlü çikolata üreticisi Lindt & Spruengli ve Siemens gibi oldukça önemli şirketlerin yer aldığını da ekleyelim. 

Üretimin kritik bir dönemeçte ve yapay zeka ile uyum sağlayamayan şirketler geride kalma riskiyle karşı karşıya olduklarını belirten EthonAI CEO'su Julian Senoner, fabrikalar çok fazla veri ürettiğini ve yapay zekanın operasyonel mükemmelliği sağlamak için içgörüleri ortaya çıkarmanın anahtarı olduğunu dile getirdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.