Yapay zeka ve veri bilimi girişimi DatologyAI, 46 milyon dolar yatırım aldı

DatologyAI'ın A serisi yatırım turu Felicis Ventures'ten Viv Faga ve Astasia Myers liderliğinde gerçekleşti.
Yapay zeka ve veri bilimi girişimi DatologyAI, 46 milyon dolar yatırım aldı

Yapay zeka ve veri bilimi girişimi DatologyAI, 46 milyon dolar yatırım aldı. A serisi yatırım turu, Felicis Ventures'tan Viv Faga ve Astasia Myers liderliğinde gerçekleşti. ABD merkezli şirketin yatırım turunda Radical Ventures, Amplify Partners, Elad Gil, M12 ve Amazon Alexa Fund yer aldı. Şirket, bu yılın şubat ayında 11,6 milyon dolar yatırım aldığını hatırlatalım.

2023 yılında kurulan DatologyAI, şimdiye kadar ise 57.7 milyon dolar yatırım aldı. 

Şirket, yeni yatırımı yapay zeka alanında veri düzenleme ve kürasyon hizmetlerini geliştirmek, yapay zeka modellerinin eğitimini ve performansını artırmak için kullanacağını açıkladı. 

Ari Morcos, Bogdan Gaza ve Matthew Leavitt tarafından kurulan DatologyAI, yapay zeka geliştiricilerine yönelik veri düzenleme ve kürasyon hizmetleri sunan bir şirket olarak ön plana çıkıyor. Şirketin temel amacı, geniş kapsamlı yapay zeka modellerinin eğitiminde kullanılan veri kümelerini oluşturmak ve düzenlemek.

Aslında bu süreç, genellikle zaman alıcı ve zorlu. DatologyAI, bu süreci otomatize etmeye ve iyileştirmeye yardımcı olan araçlar sağlıyor. Şirketin temel faaliyetleri arasında veri setleri oluşturma, veri kümeleri kürasyonu, veri etiketleme ve işaretleme ile toksik içerik ve önyargı tespiti yer alıyor.

Genel olarak, DatologyAI, yapay zeka modellerinin daha iyi eğitilmesini sağlayacak veri kürasyonu ve düzenleme hizmetleri sunarak yapay zeka geliştiricilerine destek olmayı hedefliyor. Bu da daha kaliteli ve güvenilir yapay zeka sistemlerinin geliştirilmesine katkıda bulunabiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.