Transcarent, 2.2 milyar dolar değerleme ile 126 milyon dolar yatırım aldı

Transcarent'in 126 milyon dolarlık D serisi yatırım turuna General Catalyst ve 7wireVentures öncülük etti.
Transcarent, 2.2 milyar dolar değerleme ile 126 milyon dolar yatırım aldı

Dijital sağlık girişimi Transcarent, 126 milyon dolar yatırım alarak değerlemesini 2,2 milyar dolara yükseltti. 126 milyon dolarlık D serisi yatırım turuna General Catalyst ve 7wireVentures öncülük etti. ABD merkezli şirketin yatırım turunda  Memorial Hermann Health System, Geodesic Capital, Human Capital, Kinnevik, Threshold Ventures, Ally Bridge Group, Alta Partners, Leaps by Bayer ve Merck Global Health Innovation Fund yer aldı.

Şirket, yeni yatırımı yapay zeka yeteneklerini geliştirmek ve hizmet yelpazesini genişletmek için kullanacağını açıkladı. 

2020 yılında Glen Tullman tarafından kurulan Transcarent, sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırmak, maliyetleri düşürmek ve sağlık sonuçlarını iyileştirmek için çeşitli hizmetler sunuyor. Şirket, kullanıcılarına online sağlık hizmetlerine ulaşma imkanı veriyor. Bu da video görüşmeleri veya mesajlaşma yoluyla doktorlarla ve sağlık uzmanlarıyla iletişim kurmayı içeriyor. 

Transcarent, sağlık danışmanlık hizmetleri sunarak kullanıcıların sağlık yolculuklarını yönetmelerine yardımcı oluyor. Yani hastaların tedavi planlarını oluşturmalarına, hastane randevularını ayarlamalarına ve cerrahi prosedürler için hazırlıyor.

Şirket, ilaç maliyetlerini düşürmek için bir eczane platformu sunuyor. Bu platform, kullanıcıların en düşük fiyatlı ilaç seçeneklerini bulmalarına, fiyatları karşılaştırmalarına ve reçetelerini transfer etmelerine olanak tanıyor. Ayrıca, kullanıcılar platform üzerinden 7/24 destek alabiliyor.

Transcarent aynı zamanda, tam riskli bir iş modeli üzerinde çalışıyor, bu durum işverenlerin herhangi bir ön ödeme veya aylık ücret ödemeden hizmet alabilecekleri anlamına geliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.