Blockchain girişimi Movement Labs, 38 milyon dolar yatırım aldı

Movement Labs, Facebook teknolojisi ile Ethereum üzerinde katman 2 blockchain oluşturmak için Polychain Capital liderliğinde 38 milyon dolar yatırım aldı.
Blockchain girişimi Movement Labs, 38 milyon dolar yatırım aldı

Blockchain girişimi Movement Labs, Facebook teknolojisi ile Ethereum üzerinde katman 2 blockchain oluşturmak için 38 milyon dolar yatırım aldı. Polychain Capital'ın liderliği üstlendiği tura Hack VC, Placeholder, Archetype, Maven 11, Robot Ventures, Figment Capital, Nomad Capital, Bankless Ventures, OKX Ventures, dao5 ve Aptos Labs gibi şirketler katıldı.

Movement Labs, aldığı yeni yatırımı Facebook'un Move Virtual Machine'ini Ethereum'a getirmek, akıllı sözleşme güvenlik açıklarını gidermek ve işlem hacmini artırmak için kullanmayı planlıyor.

2022 yılında, Rushi Manche ve Cooper Scanlon tarafından kurulan Movement Labs, saniyede 30 binden fazla işlem (TPS) için tasarlanmış bir yürütme ortamı sunarken Ethereum ekosistemindeki yaygın akıllı sözleşme güvenlik açıklarının üstesinden gelmeyi amaçlıyor. Movement'ın Move-EVM'i, Move ve Solidity geliştiricilerinin çalışma zamanında tamamen doğrulanmış kod dağıtmasına olanak tanıyarak, yeniden merkezlenme gibi saldırı vektörlerinin yürütülmesini önlüyor.

Ekip bunu, paylaşılan sıralama, gömülü resmi doğrulama kanıtlayıcıları, alternatif veri kullanılabilirliği ve Ethereum mutabakatı gibi çoklu modüler unsurların tek bir blok zincirini güçlendirmek için bir araya gelerek güvenliği ve performansı artırabildiği "Entegre Yaklaşım" olarak adlandırıyor.

Movement Labs'in amiral gemisi Movement L2'ya ek olarak Optimism, Polygon ve Arbitrum gibi şirketlerin birçok rollup çerçevesiyle uyumlu bir yürütme katmanı çerçevesi olan Move Stack'i de tanıtacağı belirtiliyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.