Hippocratic AI, 500 milyon dolar değerleme üzerinden 53 milyon dolar yatırım aldı

Hippocratic AI'ın 53 milyon dolarlık A serisi yatırım turu, Premji Invest ve General Catalyst'in ortak liderliğinde gerçekleşti.
Hippocratic AI, 500 milyon dolar değerleme üzerinden 53 milyon dolar yatırım aldı

Büyük dil modelleri geliştiren Hippocratic AI, 53 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin değerlemesini 500 milyon dolara yükseldi. Hippocratic AI'ın A serisi yatırım turu, Premji Invest ve General Catalyst'in ortak liderliğinde gerçekleşti. ABD merkezli şirketin yatırım turunda SV Angel, Memorial Hermann Health System, Andreessen Horowitz, WellSpan Health ve Universal Health Services da yer aldı.

Hippocratic AI'ın toplam yatırım miktarı ise 120 milyon dolara çıktı. Şirket, yeni gelen yatırımı ürün geliştirmek ve pazarlama faaliyetlerini artırmak için kullanacağını açıkladı. Hatırlatmak gerekirse Hippocratic AI, geçen Mayıs ayında General Catalyst ve Andreessen Horowitz liderliğinde 50 milyon dolar yatırım almıştı.

Sağlık ve yapay zekayı bir araya getiren Hippocratic AI, 2022 yılında Alex Miller, Munjal Shah ve Vishal Parikh tarafından kuruldu. Şirket, sağlık sektörü için güvenlik odaklı yapay zeka modelleri geliştiriyor. Bu teknoloji temelde hastane yöneticilerine ve sağlık çalışanlarına daha iyi veri analizi, tahminleme ve karar destek mekanizması sunuyor.

Hastaların daha hızlı tanı almasına ve daha iyi tedavi planlarına erişmesine yardımcı olan Hippocratic AI'ın geliştirdiği sistemler, hastane personelinin daha etkin bir şekilde hasta bakımını yönetmesini de sağlıyor.

Bir taraftan sağlık sektöründe sıkça karşılaşılan en önemli sorun işgücünün yetersiz olması. Hippocratic AI'ın geliştirdiği teknoloji, rutin görevleri otomatikleştirerek sağlık profesyonellerinin yükünü hafifletiyor. Hippocratic AI gibi şirketlerin yapay zeka teknolojisini sağlık sektörüne entegre etme çabaları, bu avantajları sağlamak ve sağlık hizmetlerini daha güvenli, daha erişilebilir ve daha etkili hale getirmek için önemli.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.