Elon Musk, X’te beğeni ve repost sayılarını kaldırabileceklerini söyledi

Elon Musk'ın önerdiği değişiklikle bir kullanıcı kendi paylaştığı gönderinin aldığı beğeni ve yeniden paylaşım sayısını görebilecek. Ancak bu bilgiler, diğer kullanıcılara açık olmayacak.
Elon Musk, X’te beğeni ve repost sayılarını kaldırabileceklerini söyledi

Markaların X'te, içerik üreticilerinin profillerinde reklam yayınlayabileceğini geçtiğimiz ay aktarmıştık. Elon Musk şimdi de Morgan Stanley Technology, Media, and Telecom Conference'da yaptığı konuşmada, X platformunda radikal değişiklikler yapmayı planladıklarını duyurdu. Musk, X'te beğeni ve yeniden paylaşım sayılarını kaldırılmayı düşündüklerini belirtti. 

Elon Musk'ın önerdiği değişiklikle bir kullanıcı kendi paylaştığı gönderinin aldığı beğeni ve yeniden paylaşım sayısını görebilecek. Ancak bu bilgiler, diğer kullanıcılara açık olmayacak. Yani, bir gönderinin ne kadar beğeni veya yeniden paylaşım aldığını, sadece gönderiyi paylaşan kişi bilecek. Diğer kullanıcılar, bu metrikleri göremeyecek ve gönderinin popülaritesini ölçmek için bu verilere erişimleri olmayacak. Böylece platformda paylaşılan içeriklerin etkileşimleri daha özel ve kişisel hale getirilecek.

Musk ayrıca X'in New York'ta bir para transferi lisansı için son aşamada olduğunu da belirtti. Bu lisans, X'in finansal hizmetler alanında daha fazla adım atmasını sağlayabilecek.

Musk, Twitter'ı satın almasından bu yana platformda değişiklikler yapıyor. Ancak, Musk'ın daha önce duyurduğu bazı değişikliklerin gerçekleşmediği görülüyor. Örneğin; kullanıcıların diğer kullanıcıları engelleme yeteneğinin kaldırılması planlanmış ancak uygulanmamıştı.

Ayrıca platformun kullanıcıların biyometrik bilgilerini toplama izni olduğu da ortaya çıktı. Bu bilgiler arasında parmak izleri, retinal taramalar, ses ve yüz tanıma bilgileri yer alıyor. Bir taraftan Musk'ın X'teki bu değişiklikleri nasıl uygulayacağı ve kullanıcılar üzerindeki etkilerinin nasıl olacağı merak konusu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.