Spotify'dan sorulara şarkılarla cevap veren özellik: Song Psychic

Spotify, müşterilerinin platforma sorular sormasına ve yanıtları müzik şeklinde almasına olanak tanıyan Song Psychic adlı yeni özelliğini kullanıma sundu.
Spotify'dan sorulara şarkılarla cevap veren özellik: Song Psychic

Spotify, müşterilerinin platforma sorular sormasına ve yanıtları müzik şeklinde almasına olanak tanıyan Song Psychic adlı yeni özelliğini kullanıma sundu. Song Psychic, Spotify'ın müzik ve şarkı adlarına ilişkin anlayışından yararlanarak bir medyuma eğlence olsun diye sorabileceğiniz türden bir dizi kişisel soruyu şarkı önerileriyle yanıtlıyor. 

Özelliği kullanmak için yapılması gereken çok basit. Mobil cihazınızdan spotify.com/songpsychic adresini ziyaret edebilir veya Song Psychic'in web sitesindeki QR kodunu tarayabilirsiniz. Akabinde karşınıza özelliğin sayfası çıkacak ve bu sayfada aile ve arkadaşlar, aşk, okul, kariyer, gelecek gibi 9 farklı kategori ile karşılaşacaksınız. Seçtiğiniz kategoride belirli sorular mevcut ve bu sorulardan herhangi birini seçtiğinizde Spotify, dinleme geçmişinizi baz alarak size bir öneride bulunacak.

Örneğin; ben aile ve arkadaşlar arkadaşlar kategorisinden "evcil hayvanım mutlu mu?" sorusunu seçtim. Spotify, bu soruya cevap olarak Elliott Smith'in "Say Yes" şarkısını önerdi. Aynı soruyu birkaç kere sorduğumda birbirinden farklı cevaplar aldığımı da belirteyim.

Şirket, Song Psychic'in Spotify'ın ücretsiz ve premium abonelerine 64 pazarda ve 21 dilde sunulduğunu söylüyor.

Spotify'ın bu özelliği genel olarak ortalama bir özellik olsa da o anda ne dinleyeceğini bulamayanlar için bir yol haritası sunabilir. Aslında platform son dönemde kişiselleştirilmiş içeriklere çok önem veriyor. Eskiden Spotify editörleri tarafından düzenlenen listelerin çoğu şu anda "made for..." seçeneği ile kişiye özel olarak sunuluyor. Fakat bu durum bir noktada sürekli aynı şeyleri dinleme ile sonuçlanıyor. Song Psychic özelliği de bundan fazlasını sunmayacaktır diye düşünüyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.