KKR, Broadcom’un son kullanıcı odaklı bilgi işlem birimini 4 milyar dolara satın alıyor

End-User Computing Division olarak adlandırılan birim, VMware Workspace One ve VMware Horizon olmak üzere iki farklı çözüm sunuyor.
KKR, Broadcom’un son kullanıcı odaklı bilgi işlem birimini 4 milyar dolara satın alıyor

KKR'nin Reliance Retail'e 100 milyar dolar değerlemeyle 250 milyon dolar yatırım yaptığını geçtiğimiz Eylül ayında sizlere aktarmıştık. Bu kez ise büyük bir satın alma hamlesi ile karşımıza çıkan KKR, Broadcom’un son kullanıcı odaklı bilgi işlem birimini (End-User Computing Division) satın alacağını duyurdu. 

KKR ve Broadcom arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasına göre KKR, EUC olarak adlandırılan birimi satın almak için 4 milyar dolar ödeyecek. Söz konusu anlaşmanın önümüzdeki aylarda tamamlanması bekleniyor. 

Hatırlatmak gerekirse Broadcom'un 69 milyar dolarlık VMware satın alması tamamlandığını da geçtiğimiz Kasım ayında sizlerle paylaşmıştık. Satın almanın tamamlanması ile birlikte VMware'in 2 bini aşkın çalışanını işten çıkaran Broadcom, şirketin değerli parçalarını da satmaya başladı.

Broadcom tarafından KKR'ye satılan EUC birimi de VMware satın alması ile birlikte şirkete geçen birimlerden biri. End-User Computing Division birimi, VMware Workspace One ve VMware Horizon olmak üzere iki farklı çözüm sunuyor. Hem VMware Workspace One hem de VMware Horizon'ın uzak masaüstü uygulaması olduğunu da ekleyelim. 

Satın almanın tamamlanması ile birlikte KKR'ye geçecek olan EUC birimi, Shankar Iyer liderliğinde ve mevcut yönetim kadrosu ile yoluna devam edecek. KKR tarafından yapılan açıklamalara göre şirket, EUC birimi yapacağı yatırımlar ile de destekleyecek.

Son olarak ise satın aldığı VMware'in değerli gördüğü ürünlerini satan Broadcom'un değersiz ürünleri ise kapatmaya başladığını paylaşalım. VMware'in 56 farklı ürünü, geçtiğimiz Ocak ayında alınan bir karar ile birlikte sonlandırıldı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.