Reddit, halka arz başvurusu gerçekleştirdi

Reddit, halka arz başvurusu için doldurduğu S-1 belgesi ile birlikte güncel verilerini paylaştı. Reddit tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, 2023 yılında satışlardan 804 milyon dolar gelir elde etti.
Reddit, halka arz başvurusu gerçekleştirdi

Günümüzün en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Reddit'in Mart ayında halka arz gerçekleştirebileceğini geçtiğimiz Ocak ayında sizlere aktarmıştık. Konu ile ilgili ilk resmi adımını atan Reddit, halka arz başvurusunu gerçekleştirdi.

Reddit, halka arz başvurusu için doldurduğu S-1 belgesi ile birlikte güncel verilerini de paylaştı. Reddit tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, 2023 yılında satışlardan 804 milyon dolar gelir elde etti. 2022 yılında ise 666,7 milyon dolar gelir elde eden Reddit, 2023 yılında satışlardan elde ettiği geliri yüzde 20 oranında artırmış oldu.

Sadece gelirlerini artırmakla kalmayan Reddit, 2023 yılında net zararını da azalttı. Reddit, 2023 yılı için 90,8 milyon dolar net zarar açıkladı. Bir önceki yıl ise şirketin net zararı 158,6 milyon dolardı. Paylaşılan belgede yer alan bilgilere göre Reddit'in 267,5 milyon haftalık aktif kullanıcısı ve 100 binden fazla aktif topluluğu bulunuyor. Platformdaki toplam post sayısı ise 1 milyarın üzerinde.

2005 yılında Aaron Swartz, Alexis Ohanian ve Steve Huffman tarafından San Francisco'da kurulan Reddit, günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri olmayı başardı. Diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak daha çok topluluklara odaklanan Reddit, özellikle ABD'de çok popüler. Reddit'in bugüne kadar 1,3 milyar dolardan fazla yatırım aldığını ve değerlemesinin 10 milyar dolar seviyelerinde olduğunu da ekleyelim. Reddit'in yatırımcıları arasında ise Y Combinator, Tencent, Vy Capital ve Fidelity gibi önemli firmalar yer alıyor.

Son olarak Reddit'in kullanıcılarına halka arzdan hisse alma şansı tanıdığını da ekleyelim. Kaç kullanıcının halka arzdan hisse alabileceği ile ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Reddit'in halka arz süreci ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.