Yuga Labs, Web3 dijital sanat platformu PROOF'u satın aldı

Şirket bu satın alma ile birlikte başta Moonbirds olmak üzere PROOF'un varlıklarını da metaverse platformu Otherside'a entegre edecek.
Yuga Labs, Web3 dijital sanat platformu PROOF'u satın aldı

Bored Ape Yacht Club ve Otherside'ın yaratıcısı Yuga Labs, Web3 dijital sanat platformu PROOF'u satın aldığını duyurdu. Şirket bu satın alma ile birlikte Web3 ekosistemindeki konumunu güçlendirirken başta Moonbirds olmak üzere PROOF'un varlıklarını da metaverse platformu Otherside'a entegre edecek. Satın alma anlaşmasının finansal detayları henüz açıklanmadı. 

Satın alma kapsamında PROOF'un tüm ekosistemi Yuga Labs'e katılıyor. Bu anlamda satın alma anlaşmasının PROOF Collective, Moonbirds koleksiyonu, Oddities, Mythics ve Grails sergi serisini içerdiğini söyleyebiliriz. Böylece Yuga Labs, PROOF'un fikri mülkiyetinin yanı sıra sanatsal portföyünden ve topluluğundan yararlanmayı hedefliyor.

2021 yılında Digg'in kurucu ortağı Kevin Rose ve dijital sanatçı Justin Mezzell'in birlikte kurduğu PROOF, bir dijital sanat platformu ve sanat koleksiyoncusu topluluğuna dönüştü. PROOF, 2022'nin Ağustos ayında Andreessen Horowitz'in (a16z) liderlik ettiği turda 50 milyon dolar yatırım almıştı. Topluluk ayrıca rekor kıran Moonbirds satışlarıyla da gündeme gelmişti. 

Yuga Labs CEO'su Daniel Alegre yaptığı açıklamada PROOF'un Yuga ekosistemine katılmasından heyecan duyduklarını dile getirdi. Moonbirds'ün büyük potansiyele sahip bir koleksiyon olduğunu belirten Alegre, Moonbirds'ün marka elementleri açısından Otherside ile birleşen pek çok yönü olduğunu açıkladı. 

PROOF CEO'su Kevin Rose ise yaptığı açıklamada Moonbirds'ü Otherside'a kattıkları için çok heyecanlı olduklarını ifade ederken, Otherside'ı platformun koleksiyonerleri için mükemmel bir yuva ve mükemmel bir gelecek olarak tanımladı. Ayrıca PROOF Collective'in de Yuga'ya katılmasının önemini vurgulayan Rose, iki şirketin kaynaklarının birleşmesinin, daha hızlı yenilik yapılmasını ve daha fazla insana ulaşılmasını sağlayacağını ifade etti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.