Apple Vision Pro iadelerinin 5 nedeni

Apple Vision Pro'yu iade eden kullanıcıların çoğu, söz konusu beş nedenden birini veya daha fazlasını öne sürüyor.
Apple Vision Pro iadelerinin 5 nedeni

Mark Zuckerberg'ün Meta Quest 3'nin Apple Vision Pro'dan daha iyi olduğunu düşündüğünü daha önce sizlere aktarmıştık. Zuckerberg, bu konuda haklı çıkmış gibi görünüyor, zira Bloomberg yazarı Mark Gurman'ın raporuna göre Apple Vision Pro, satış sonrası bir dizi iade ve kullanıcı şikayetiyle karşı karşıya kaldı.

Gurman, Vision Pro'yu ilk gün satın alanların iade süresi sona erdiğinde Apple'ın cihazın iade oranı ve kullanıcıların iade nedenleriyle yakından ilgilendiğini belirtti. Apple, resmi olarak iade oranı hakkında açıklama yapmamış olsa da perakende mağazalarındaki kaynaklar, cihazın diğer ürünlere kıyasla ortalamanın üzerinde iade oranına sahip olduğunu belirtiyor. Özellikle küçük mağazalarda günlük bir veya iki iade görülürken, daha büyük mağazalarda bu sayının sekizden fazla olduğu bildiriliyor.

Vision Pro'yu iade eden kullanıcıların çoğu benzer beş nedenden birini veya daha fazlasını belirtiyor. Bu nedenler arasında cihazın ağırlığı, kullanımının zorluğu, eksik uygulama ve video içeriği, işlevsellik sorunları ve cihazın göz yorgunluğu ve izolasyon hissi yaratması yer alıyor. Ayrıca bazı kullanıcılar, Apple'ın mağazalarda sunulan demo deneyiminin gerçek kullanım deneyiminden farklı olduğunu ve bu nedenle cihazı satın aldıktan sonra hayal kırıklığı yaşadıklarını belirtiyor.

Kullanıcılar, cihazın ağırlığının ve kullanımının rahatsızlık yarattığını ve yönetmenin zor olduğunu ifade ediyor. İşlevsellik sorunları da bazı kullanıcılar için cihazın beklenen verimliliği sağlamadığını ve uzun süreli kullanımda zorluklar yaşattığını gösteriyor. Cihazın ekranında parlamalar olduğu, görüş alanının dar olduğu ve uzun süreli kullanımın göz yorgunluğuna neden olduğu belirtiliyor.

Bir taraftan Apple bu geri bildirimleri yakından takip ediyor. Vision Pro'nun iade nedenlerini anlamak için mağaza çalışanları, müşterilerden nedenlerini sormaya yönlendiriliyor ve her iade sonrasında geri bildirimler merkeze iletiliyor.

Vision Pro'nun potansiyeli olduğu kadar zorlukları da bulunuyor. Apple, bu geri bildirimleri dikkatle değerlendirerek ürün deneyimini iyileştirmeye çalışabilir. Ancak Vision Pro'nun kullanıcıların taleplerini karşılamakta zorlandığı ortaya çıkıyor ve Apple'ın bu konudaki çabaları yakından takip ediliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.