Elektrikli araç şarj girişimi Evios, 4 milyon sterlin yatırım aldı

Evios'un 4 milyon sterlinlik A serisi yatırım turu, Beringea tarafından yönetildi.
Elektrikli araç şarj girişimi Evios, 4 milyon sterlin yatırım aldı

Elektrikli şarj noktası sağlayıcısı Evios, 4 milyon sterlin yatırım aldı. Şirketin A serisi yatırım turuna Beringea liderlik etti. Evios, yeni yatırımı şirketin premium elektrikli araç şarj noktası sağlayıcısı Andersen'in büyümesini hızlandırmak, üretimi genişletmek ve yeni ürün piyasaya sürmek için kullanacağını açıkladı. İngiltere merkezli Evios'un toplam yatırım miktarı 10 milyon sterline yükseldi.

2021 yılında David Martell tarafından faaliyete geçti. Evios, elektrikli araç sahiplerinin evlerinde sorunsuz bir şekilde şarj deneyimi yaşamalarını sağlayan çözümler sunan bir girişim olarak tanımlanıyor. Şirket, özellikle premium segmentteki elektrikli araç kullanıcılarına yönelik ev şarj cihazları ve şarj altyapısı sunuyor. Evios, evde şarj etme sürecini hem kolaylaştırıyor hem de geliştiriyor.

Şirket, birleşme satın almalarla adından söz ettiriyor. Evios, 2022 yılında premium ev şarj noktası sağlayıcısı Andersen'i satın aldı.

Andersen'in ürünleri, elektrikli araç sahiplerine evlerinde şık, güvenli ve kullanışlı şarj imkanları sunarak elektrikli araç kullanımını daha uygun hale getirmeyi amaçlıyor. Satın almadan bir yıl sonra Andersen'in satışları yüzde 104 arttı.

Martell, Evios'tan önce Chargemaster ve Trafficmaster adlı iki girişim kurdu. Girişimci, daha sonra Trafficmaster'ı 500 milyon sterlin değerlemeyle Londra Borsası'nda işlem gören bir şirket haline getirdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.