Microsoft, Copilot'a tasarım odaklı yeni özellikler ekledi

Yeni özellikler kapsamında Copilot kullanıcıları artık sohbet akışı içinde görüntüleri düzenleyebiliyor.
Microsoft, Copilot'a tasarım odaklı yeni özellikler ekledi

Microsoft paylaştığı bir blog gönderisi ile Copilot'a eklenen yeni özellikleri duyurdu. Paylaşılan bilgilere göre, Copilot'ın web, Android ve iOS sürümleri, Deucalion isimli yeni ve gelişmiş bir model ile destekleniyor. Ayrıca şirket, Copilot'ın yanıtlar için daha modern bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Bu görünüm Copilot'a girdi olarak verebileceğiniz komut önerilerinden oluşan bir caruosel'i içeriyor. 

Bununla beraber Copilot'taki Designer yeni düzenleme yeteneklerine kavuşuyor. Designer'ın DALL-E 3 gibi üretimsel yapay zeka modellerinden yararlanarak komutları görsellere dönüştüren bir araç olduğunu hatırlatalım.

Yeni yetenekler kapsamında Copilot kullanıcıları artık sohbet akışı içinde görüntüleri düzenleyebiliyor. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde kullanıcılar sohbet esnasında bir nesneyi renklendirebileceği gibi bir görüntünün arka planını bulanıklaştırabilir ya da görüntünün stilini tamamen değiştirebilir.

Özellik, ürünü İngilizce dilinde kullanan ABD, İngiltere, Avustralya, Hindistan ve Yeni Zelanda'daki tüm Copilot kullanıcılarına sunuluyor. Ayrıca Copilot Pro'ya abone olan kullanıcılar görüntüleri portre ve yatay görselleri hem yeniden üretebilecek hem de yeniden boyutlandırabilecek. Bu arada Microsoft'un Copilot Pro ile yapay zeka destekli Office özelliklerini tüm kullanıcılara açtığını hatırlatalım. 

Buna ek olarak Copilot'a yakında Designer GPT eklenecek. Böylece kullanıcılar, Copilot içinde fikirlerini görselleştirebilecek. Designer GPT, Başkan Yardımcısı ve Tüketici Baş Pazarlama Sorumlusu Yusuf Mehdi tarafından daha sürükleyici, özel bir tuval olarak tanımlanıyor. 

Yusuf Mehdi paylaştığı blog gönderisinde şirketin Bing Chat ile insanlar için yapay zeka destekli deneyimlere girişinin üzerinden tam bir yıl geçtiğini vurguladı. Mehdi'nin aktardıklarına göre bugüne kadar Copilot'ta 5 milyardan fazla sohbet ve 5 milyar görüntü oluşturuldu. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.