Apple, katlanabilir iPad ve iPhone modelleri üzerinde çalışıyor

Apple, en az iki katlanabilir iPhone modeli üzerinde çalışıyor. Apple'ın katlanabilir iPad ve iPhone modellerinin 2026 yılında tanıtılması bekleniyor.
Apple, katlanabilir iPad ve iPhone modelleri üzerinde çalışıyor

Akıllı telefon dünyasının geleceği olarak görülen katlanabilir akıllı telefonlar, her geçen gün daha da popüler bir hale geliyor. Katlanabilir akıllı telefon pazarına baktığımızda ise Samsung'un iki katlanabilir akıllı telefon ailesi ile birlikte lider konumda olduğunu görüyoruz. Samsung'u ise Motorola ve Huawei gibi markalar takip ediyor.

Apple ise katlanabilir akıllı telefon yarışında geride kalmış gibi görünüyor. Hatırlatmak gerekirse Apple'ın katlanabilir iPhone ve iPad modelleri üzerinde çalıştığını geçtiğimiz yıllarda sizlere aktarmıştık. The Information paylaştığı yeni bilgilere göre ise Apple, katlanabilir iPhone ve iPad modelleri üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Raporda yer alan bilgilere göre Apple tarafından üretilecek katlanabilir iPhone modeller için en yakın seri üretim tarihi ise 2026 yılı. Kısacası Apple katlanabilir modeller üzerinde çalışsa da, bu modelleri yakın zaman içinde göremeyeceğiz. Aktarılan bilgilere göre şirket, en az iki katlanabilir iPhone modeli üzerinde çalışıyor. İki model arasında bir ekran boyutu farkı olacak. Hatırlatmak gerekirse Samsung da, benzer bir şekilde iki farklı ekran boyutuna sahip olan katlanabilir akıllı telefon ailelerine sahip.

Raporda yer alan bilgilere göre Apple'ın katlanabilir iPhone modellerinin gecikmesinin ana nedeni ise mühendislerin üretim sürecinde yaşadığı zorluklar. Mevcut iPhone modelleri ile aynı kalınlıkta katlanabilir iPhone'lar geliştirmek isteyen Apple, bu konuda henüz başarılı olamadı.

Apple'ın üzerinde çalıştığı bir diğer ürün ise katlanabilir iPad modeli. Raporda yer alan bilgilere göre katlanabilir iPad modelinin tıpkı iPad Mini gibi 8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olması bekleniyor. Henüz geliştirilme aşamasında olan katlanabilir iPad modelinin 2026 yılından önce kullanıma sunulmayacağını da ekleyelim. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.