Spotify, aylık 600 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı

Spotify, şu anda 602 milyon kullanıcıya sahip olmasının yanı sıra, hizmetin 236 milyondan fazla ücretli kullanıcısı olduğunu açıkladı.
Spotify, aylık 600 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı

Dünyanın önde gelen dijital müzik platformlarından Spotify, aylık 600 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı. Şirket, 2023'ün 4. çeyrek raporunu açıklarken, bu çeyrekte 28 milyon kullanıcı eklediğini belirtti.

Spotify, şu anda 602 milyon kullanıcıya sahip olmasının yanı sıra, hizmetin 236 milyondan fazla ücretli kullanıcısı olduğunu ve bir önceki yıla göre yüzde 15'lik bir büyüme kaydettiklerini söyledi. Şirket, kullanıcıların yıl sonu raporu olarak tanımlayabileceğimiz Spotify Wrapped kampanyasının 225 milyondan fazla kullanıcıyı platforma çektiğini belirtti ve kullanıcı etkileşiminin 170 pazarda bir önceki yıla göre yüzde 40'tan fazla arttığını dile getirdi.

Şirket, geçtiğimiz kasım ayında ABD'deki premium kullanıcıların 200 bin başlıkta ayda 15 saat dinleme süresine sahip olacağını duyurmuştu. Ayrıca TikTok ile ortaklık kurarak kullanıcıların bir şarkıyı klip halinde doğrudan Spotify uygulamasına kaydetmelerini sağlamıştı. 

Platformun son dönemde gündemimize gelmesi ise ülkemizde yaptığı zam ile olmuştu. Buna göre yeni zamla birlikte bundan önce aylık 39,99 TL olan “Bireysel” abonelik paketi 59,99 TL'ye çıkmıştı. 

Spotify, aynı zamanda geçtiğimiz yılın sonunda büyük bir işten çıkarma gerçekleştirmişti ve daha "üretken ve verimli" olma iddiası ile iş gücünün yüzde 17'sini, yani yaklaşık 1500 kişiyi işten çıkarmıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.