Kullanıma dayalı faturalandırma sistemi sunan Metronome, 43 milyon dolar yatırım aldı

Metronome'un B serisi yatırım turu, NEA liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, NEA haricinde ise girişimin mevcut yatırımcıları arasında yer alan Andreessen Horowitz ve General Catalyst de katıldı.
Kullanıma dayalı faturalandırma sistemi sunan Metronome, 43 milyon dolar yatırım aldı

Yapay zeka odaklı bir faturalandırma sistemi sunan Metronome, yatırım aldığını duyurdu. Metronome tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, B serisi turunda 43 milyon dolar yatırım aldı. Metronome'un B serisi yatırım turu, NEA liderliğinde gerçekleşti.

Yatırım turuna, NEA haricinde ise girişimin mevcut yatırımcıları arasında yer alan Andreessen Horowitz ve General Catalyst de katıldı. Gerçekleşen yatırımla birlikte NEA partneri Hilarie Koplow-McAdams'ın, Metronome'un yönetim kuruluna katıldığını da ekleyelim.

Hatırlatmak gerekirse Metronome, en son 2022 yılının Şubat ayında Andreessen Horowitz'ten 30 milyon dolar yatırım almıştı. 43 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Metronome'un bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 78 milyon dolara ulaştı.

2019 yılında Kevin Liu ve Scott Woody tarafından San Francisco'da kurulan Metronome, şirketlerin iş modellerini oluşturmalarına yardımcı oluyor. Temelinde esnek bir faturalandırma platformu olan Metronome, kullanım miktarına göre faturalandırma sunuyor.

Metronome'un müşterileri arasında OpenAI, Databricks, Anthropic, Temporal ve NVIDIA gibi önemli markaların yer aldığını da paylaşalım.

Son yıllarda abonelik modelinin yerini kullanıma dayalı ücretlendirme modeline bıraktığını görüyoruz. Bu rüzgarın olumlu anlamda etkilediği şirketler arasında Metronome da yer alıyor. Daha fazla şirketin kullanıma dayalı ücretlendirme modeline geçmesi ile birlikte hızlı bir şekilde büyüyen Metronome'un yıllık yinelenen geliri bir önceki yıla oranla 6 kat arttı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.