Workup Girişimcilik Programı'nın 12. dönemine seçilen 8 girişim

Programın yeni dönemine Branchsight, Juuli, Korvo, Kubezy, Magfi, Shippn, Trendbox ve Zuzzuu girişimleri katılıyor.
Workup Girişimcilik Programı'nın 12. dönemine seçilen 8 girişim

Türkiye İş Bankası ’nın ana desteğiyle 2017 yılından beri devam eden Workup Girişimcilik Programı’nın 12. dönemi başlıyor. Jüri tarafından seçilen 8 girişimle başlayan programın yeni dönemine Branchsight, Juuli, KorvoKubezyMagfiShippnTrendbox ve Zuzzuu girişimleri katılıyor.

Hackquarters yürütücülüğünde gerçekleştirilen Workup’a bugüne kadar 144 girişim kabul edildi. Programdan 100 girişim mezun oldu. Bu arada geçtiğimiz Hackquarters'ın yıl global bir erken aşama yatırımcısı ve inovasyon hub’ı Tenity tarafından satın alındığını belirtelim. 

Girişimciler, Workup.ist internet sitesi üzerinden başvuruların yıl boyunca açık olduğu programa dâhil olabiliyor. Girişimler, sunumlarının ardından Workup takımı, Workup mentorları, paydaşlar ve yatırımcıların değerlendirmeleriyle belirleniyor.

Programa kabul edilmeleri sonrası girişimlerin güncel durumları ve desteğe ihtiyaç duydukları konular birebir görüşmeler ile tespit ediliyor. Uygun eşleştirmeler ve yönlendirmeler yapılarak girişimlere ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirilmiş bir program hazırlanıyor.

Seçilen girişimler 4 ay boyunca, alanlarında uzman kişilerden mentorluk alırken, İş Bankası Grubu iştirakleri başta olmak üzere iş birliği imkanlarına kavuşuyor. Aynı şekilde İş Bankası’nın kurucusu ve yatırımcısı olduğu fonlar başta olmak üzere yatırım imkânlarına erişim de sağlanıyor. Bununla beraber girişimciler, tecrübeli girişimcilerle deneyim paylaşımı, teknik çalıştaylar ve ilham etkinlikleri, ücretsiz bulut sunucu kullanım hakkı ve altyapı destek paketleri, yurt içi ve yurt dışı fiziki ve online etkinliklere katılım ve de basılı ve dijital mecralarda kendilerini tanıtma, olanaklarına sahip oluyor.

Buna ek olarak İş Bankası Girişimcilik Şubelerinin desteğinin yanında yerli ve global çok sayıda iş ortağının startup’lara yönelik çözüm ve hizmetleri için ücretsiz ya da indirimli kullanım hakkı elde ediyor. Programa kabul edilen girişimler, İş Kule Workup Alanı'nda ücretsiz ofis imkânından da yararlanabiliyor.

Programın 12. dönemine seçilen 8 girişim

Branchsight: dijital pazarlama platformu olan girişim, çok lokasyonlu markalar için tüm satış noktalarının reklam stratejisinin merkezi bir sistem üzerinden yönetilmesini sağlıyor. 

Juuli: Finans platformu Juuli, freelancerların faturalandırma, ödeme alma ve gönderme süreçlerini kolay ve hızlı bir şekilde yönetebilmesi için özel olarak tasarlandı. 

Korvo: e-ticaret platformu Korvo, eğitim verenlerin etkinlik, online kurs ve dijital ürünlerini sergilemesini, ödeme almasını ve operasyonlarını yönetmesini sağlıyor. 

Kubezy: Yeni nesil bulut operatörü olan Kubezy, servis sağlayıcılar ve şirketlerin cloud-native dönüşümlerini kolaylaştıracak ürünler geliştiriyor. 

Magfi: reklam teknolojisi olarak konumlanan Magfi, Telegram ve Discord gibi mesajlaşma uygulamalarındaki topluluklara reklam verilmesini sağlıyor. 

Shippn: bir topluluk pazaryeri olan Shippin, kullanıcılarının dünyanın her yerinden alışveriş yapabilmelerini sağlamak misyonu ve Reshipping Airbnb’si olma vizyonu ile yola çıktı. 

Trendbox: Perakende satış noktalarından kendine ait yazılım ve donanımları ile anlık olarak veriyi toplayan ve müşterilerine anlık ve aksiyona yönelik iç görü raporları sunan girişim. 

Zuzzuu: Platform, sektörel dikeylerde özelleşmiş yapay zekâ teknolojisiyle dijital satış ve pazarlama yapan şirketlerin müşterilerine kişiselleştirilmiş deneyimler sunarak gelirlerini artırmalarını sağlıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.