Giant Ventures, 250 milyon dolarlık iki yeni fonunu duyurdu

Yaklaşık 100 milyon dolarlık yeni bir tohum fonu ile Giant Ventures, 25 erken aşama şirketi desteklemeyi amaçlıyor. Ayrıca şirket, 150 milyon dolarlık iklim odaklı bir büyüme fonu ile B serisi yatırımlara odaklanacak.
Giant Ventures, 250 milyon dolarlık iki yeni fonunu duyurdu

Yatırım şirketi Giant Ventures iki yeni fonunu duyurdu. İki yeni fonun toplamı 250 milyon dolara ulaşıyor. Giant'ın önceki fonu 100 milyon dolar değerindeydi. Şirket, ağırlıklı olarak iklim, sağlık ve etki girişimlerine yatırım yapıyor. 

Yaklaşık 100 milyon dolarlık yeni bir tohum yatırım fonunu hayata geçiren Giant Ventures, 25 erken aşama şirketi desteklemeyi amaçlıyor. Ayrıca şirket 150 milyon dolarlık iklim odaklı bir büyüme fonu ile B serisi yatırımlara odaklanacak. 

Giant'ın daha önce yatırım yaptığı girişimler arasında mental sağlık uygulaması Calm, karbon giderimine odaklanan Agreena, enerji depolama girişimi Field ve sağlık endüstrisinde faaliyet gösteren Doccla yer alıyor. 

Giant Ventures daha önce "exit" yapmış bir girişim kurucusu olan Cameron McLain ile Microsoft tarafından satın alınan Swing Technologies'in kurucu ortağı Tommy Stadlen tarafından yönetiliyor. Giant'ın geçmişte girişim kurmuş ve yönetmiş kişiler tarafından yönetilmesi, girişimciler tarafından önemli bir değer önerisi olarak görünmekte. Bu noktada Avrupa'daki VC şirketlerinin yöneticilerinin yüzde 92'sinin daha önce hiç bir girişimde çalışmadığını belirtmekte fayda var. 

Giant'ın kurucu ortağı ve genel ortağı Tommy Stadlen'ın aktardıklarına göre, bu yeni fonlardaki sermayenin yarısının Birleşik Krallık dahil olmak üzere Avrupa'daki şirketlere ayrılması planlanıyor. Diğer yarısı ise ABD'deki şirketlere gidecek. İngiltere merkezli yatırım şirketinin Londra'daki ekibinin yanı sıra Kopenhag, Stockholm, New York ve Kaliforniya'da ekip üyeleri bulunmakta. 

Giant Ventures Kurucu Ortağı ve Yönetici Partneri Cameron Mclain 16 - 17 Mayıs tarihlerinde Londra'da gerçekleşecek Tech.eu Summit London 2024'ün konuşmacıları arasında yer alıyor. 16 - 17 Mayıs tarihlerinde Londra'da görüşmek üzere!

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.