Online restoran yönetimi platformu Owner, 33 milyon dolar yatırım aldı

Adam Guild ve Dean Bloembergen tarafından kurulan Owner, bağımsız restoran sahiplerine yönelik online restoran yönetimi platformu olarak ön plana çıkıyor.
Online restoran yönetimi platformu Owner, 33 milyon dolar yatırım aldı

Online restoran yönetimi platformu Owner, 33 milyon dolar yatırım aldı. B serisi yatırım turu, Redpoint Ventures ve Altman Capital'ın liderliğinde gerçekleşti. ABD merkezli şirketin yatırım turunun diğer katılımcıları arasında Horsley Bridge, Activant Capital ve Transpose Platform Management da yer aldı.

Şirket, yeni gelen yatırım şirketin üretim süreçlerini geliştirmek için kullanacağını açıkladı. Owner'ın 2022 yılının Mart ayında 15 milyon dolarlık tohum yatırım aldığını da hatırlatalım. Şirketin toplam yatırım miktarı ise 58,7 milyon dolara ulaştı. 

2020 yılında Adam Guild ve Dean Bloembergen tarafından kurulan Owner, bağımsız restoran sahiplerine yönelik online restoran yönetimi platformu olarak ön plana çıkıyor. Şirket, restoran sahiplerine çeşitli hizmetler sunarak online varlıklarını daha etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı oluyor. Platformun sağladığı hizmetler arasında online sipariş alma, web sitesi oluşturma, müşteri ilişkilerini yönetme araçları, pazarlama otomasyonu ve mobil uygulama oluşturma gibi özellikler bulunuyor.

Platformuna e-posta pazarlama aracı gibi yeni araçlar ekleyerek restoran sahiplerinin işlerini daha verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı olan girişim, özellikle Covid-19 pandemisinde restoranların online hizmetlere geçiş yapmalarını destekleyerek müşteri deneyimini online platformlarda güçlendirmeyi hedefliyor.

Odağına bağımsız restoranları alan platform, restoran sahiplerinin satışlarını artırmak, maliyetleri azaltmak ve online varlıklarını etkili bir şekilde yönetmek için bir dizi araç sunarak bu işletmelerin başarılı olmalarına katkıda bulunmaya çalışıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.