Elektrikli araçlar için şarj istasyonları ağı oluşturan Electra, 330 milyon dolar yatırım aldı

2021 yılında Augustin Derville, Aurelien Meaux ve Julien Belliato tarafından faaliyete geçen Electra, Avrupa'da hızlı şarj istasyonları inşa ediyor.
Elektrikli araçlar için şarj istasyonları ağı oluşturan Electra, 330 milyon dolar yatırım aldı

Elektrikli araçlar için şarj istasyonları ağı oluşturan Electra, 330 milyon dolar yatırım aldı. Fransa merkezli şirketin B serisi yatırım turuna PGGM ve Large Venture liderlik etti. Yatırım turunun diğer yatırımcıları arasında Eurazeo, RIVE Private Investment, 574 Invest ve Serena yer aldı.

Electra, yeni yatırımı şirketin iş hacmini artırmak, yeni pazarlara girmek, ürün ve hizmet portföyünü genişletmek için kullanacağını açıkladı.

2021 yılında Augustin Derville, Aurelien Meaux ve Julien Belliato tarafından faaliyete geçen Electra, Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinde hızlı şarj istasyonları inşa ediyor. Şirket, süpermarket park yerleri, otel önleri ve dinlenme tesisleri gibi stratejik konumlarda şarj istasyonları kuruyor.

Electra, insanların elektrikli araçlarını şarj etmeleri için geniş bir ağ oluşturmayı hedefliyor. Şirketin şarj istasyonları, sadece hızlı şarj imkanı sunmakla kalmayıp, aynı zamanda şirket içinde geliştirilen yazılımlar sayesinde kullanıcıların şarj istasyonlarının durumunu gerçek zamanlı olarak takip etmelerine olanak tanıyor.

Şirket tarafından geliştirilen teknoloji, sürücülerin şarj istasyonlarına yönlendiklerinde önceden boş yer olup olmadığını bilmelerini sağlıyor. Ayrıca müşterilerin sınırlı sayıda şarj noktası varsa önceden rezervasyon yapmalarına imkan tanıyan bir özellik sunuyor.

Şirketin şarj hizmetleri için uyguladığı ücret tarifesi kullanıcıların talep ettiği şarj hızına bağlı olarak değişiyor. Electra'nın hedefi, 2030 yılına kadar 2 bin 200 istasyonda 15 bin şarj noktası oluşturarak elektrikli araç sahiplerine kapsamlı bir şarj altyapısı sunmak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.