CES 2024'ün dikkat çeken 10 teknoloji ürünü

Tüketici elektroniği etkinliği CES 2024'e damgasını vuran 10 teknoloji ürününe gelin, birlikte bakalım. 
CES 2024'ün dikkat çeken 10 teknoloji ürünü

Hologram teknolojisiyle görüntülü görüşme yapmanızı sağlayan Holobox'tan 40'a kadar dilde gerçek zamanlı çeviriler sunan TimeKettle X1'a kadar tüketici elektroniği etkinliği CES 2024'e damgasını vuran 10 teknoloji ürününe gelin birlikte bakalım. 

1. Holoconnects Holobox

Holoconnects Holobox, herhangi bir gecikme süresi olmadan bir hologram aracılığıyla kullanıcıların birbiriyle konuşmasını sağlıyor. Cihazı kullanmak için yapmanız gereken tek şey, cihazı çalıştırıp internete bağlamak. Hologramınızı oluşturmak için iyi aydınlatılmış beyaz bir arka plana ihtiyacınız var. Bu gerekliliği karşıladıktan sonra adeta bir video görüşme gerçekleştiriyor gibi konuşmaya başlayabilirsiniz. 

2. Xreal Air 2 Ultra

Xreal Air 2 Ultra ile 3D filmler arasında gezinebiliyor, dijital nesnelerle oynayabiliyorsunuz. Aynı şekilde doğal el hareketlerini kullanarak sanal bir alanda odadaki akıllı cihazları kontrol edebiliyorsunuz. Hemen hemen her telefona, bilgisayara ve hatta oyun konsoluna takılabilen Xreal Air 2 Ultra, 120 inçlik özel bir ekrana sahip. Cihazın fiyatlandırması henüz açıklanmamış olsa da; cihazı Apple Vision Pro'nun uygun fiyatlı bir alternatifi olarak konumlanacağını düşünmek mümkün. 

3. Minitailz

Invoxia'nın yapay zeka destekli Akıllı Köpek Tasması Minitailz sayesinde uygulama üzerinden köpeğinizin kalp sağlığı, aktivitesi ve iştahı hakkında bilgilere erişebiliyorsunuz. Buna ek olarak köpeğinizin konumunu da Minitailz ile takip edebilmeniz mümkün. Minitailz'in kalp hastalığı belirtilerini de tespit etmenizi sağlaması, köpek sahipleri için cihazı önemli bir konuma taşıyor. Minitailz Akıllı Köpek Tasması Yapay Zeka kategorisinde CES 2024 İnovasyon Ödülü'nü aldı. 99 dolardan kullanıcıların ilgisine sunulan Minitailz, aylık 25 dolar ve yıllık 275 dolar olmak üzere abonelik ücretlerine sahip. 

4. TimeKettle X1

TimeKettle X1, yüksek doğrulukla 40'a kadar dilde gerçek zamanlı çeviriler sunuyor. Çeviriler esnasında neredeyse hiç gecikme olmaması cihazın cazibesini artırıyor. Avuç içi büyüklüğündeki cihaz, konuşmanızın dökümünü gösteren bir ekrana sahip. Bununla birlikte cihaz, iki kişinin takabileceği iki kulaklık ile geliyor. Böylece konuşma esnasında gerçek zamanlı kulak içi çeviriler sunulmuş oluyor. TimeKettle X1, birbirinden farklı modlara da ev sahipliği yapıyor. 

Kullanıcılar, TimeKettle X1, toplantılarda kullanılmak üzere beş farklı dilde 20 kişiye kadar gerçek zamanlı çeviri sağlayabilir. Ürün TimeKettle web sitesinde 699 dolara satışa sunulmuş durumda.

5. Motion Pillow

Horlamaları algılayan Motion Pillow, başınızın bulunduğu kısmı algılayarak başınızın altındaki bir hava yastığını yavaşça şişiriyor. Böylece yastık, hafifçe yana dönmenizi sağlıyor. Bu yöntemle hava yolununun açılmasını destekleten Motion Pillow, horlamayı durduruyor. 

6. Anker Solix F3800 Taşınabilir Güç İstasyonu

Anker, Solix F3800 ile evinize 12 bin W'a kadar güç sağlıyor. Hatta Anker uygulamasını kullanarak şarj işlemini yalnızca güneş ışığının güçlü olduğu veya elektrik ücretlerinin düşük olduğu zamanlarda gerçekleşecek şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Böylece maksimum enerji tasarrufu sağlamanız da mümkün. 

7. Clicks 

Tüketici elektroniği etkinliği CES'ten hemen önce duyurulan telefon kılıfı Clicks, iPhone'larınıza Blackberry klavyesi eklemenizi sağlıyor. CES'te de kullanıcıların odak noktası haline gelen Clicks, iPhone 14 Pro, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max için ön siparişe açıldı. Kullanıcılar 139 dolardan başlayan fiyatlarla sipariş verebiliyor. Clicks için ilk teslimatların 1 Şubat'ta gerçekleşmesi bekleniyor. 

8. GE Profile Akıllı İç Mekan Tütsüleyicisi

GE'nin yeni duyurduğu akıllı iç mekan tütsüleyicisi evde kendi etlerinizi tütsülemeniz mümkün. Tezgah üstü ocak olarak karşımıza çıkan bu cihaz, etleri tütsülemek için odun peletlerinden yararlanıyor. 

Ortaya çıkan dumanı ise sıkıca kapatılmış haznesinin içinde tutuyor. Böylece evinizde dumandan uzak bir şekilde barbekü tadını yakalayabilirsiniz. Cihazın akıllı uygulama entegrasyonları sayesinde uzaktan kontrol ve izleme özelliklerine erişebiliyorsunuz. Ayrıca uygulama üzerinden onlarca tarifi görüntüleyebilir ve mutfağınıza yeni tatlar kazandırabilirsiniz. 

9. Rabbit R1

Tüketici teknolojisi odaklı yapay zeka girişimi Rabbit, 10 milyon dolar yatırım aldığını sizlere aktarmıştık. Sizin yerinize çeşitli görevleri yerine getirebilen Rabbit R1, sizin adınıza uygulamaları kullanmayı öğreniyor. Böylece sesli komutlarla yönetebildiğiniz cihaz, telefonunuzdaki uygulamaları sizin yerinize yönetiyor. Cihazların ilk partisi tükendi ancak ikinci parti için ön siparişte bulunabiliyorsunuz. 199 dolardan satışa sunulan Rabbit R1'ın herhangi bir abonelik ücreti bulunmuyor. Cihazın Mart ayının ortalarında kullanıcılarla buluşması bekleniyor. 

10. Evie Ring

Kadın sağlığına odaklanan akıllı yüzük Evie Ring, uyku, kalp atış hızı, kandaki oksijen seviyesi ve adımları izleyebiliyor. Cihazın küçük pili, yeniden şarj edilmeden önce birkaç gün boyunca aktif bir şekilde çalışabiliyor. Şu anda ön siparişe açılan Evie Ring, bu ayın sonunda kullanıcılara gönderilmeye başlanacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.