Tüketici teknolojisi odaklı yapay zeka girişimi Rabbit, 10 milyon dolar yatırım aldı

Rabbit, yapay zeka odaklı mobil cihazlar ve özel işletim sistemleri geliştiren bir teknoloji şirketi olarak tanımlanıyor.
Tüketici teknolojisi odaklı yapay zeka girişimi Rabbit, 10 milyon dolar yatırım aldı

Tüketici teknolojisi alanında çalışan Rabbit, 10 milyon dolar yatırım aldı. A serisi yatırım turu, Khosla Ventures tarafından yönetildi.

2020 yılında kurulan şirketin şimdiye kadar aldığı yatırım miktarı, A serisi ile birlikte 30 milyon dolara yükseldi. Rabbit'in değerlemesi konusunda net bir açıklama yapılmadı. Ama şirketin değerinin 100 ila 150 milyon dolar arasında değiştiği tahmin ediliyor. 

Jesse Lyu, Dan Ferris ve Justin Oren tarafından kurulan Rabbit, yapay zeka odaklı mobil cihazlar ve özel işletim sistemleri geliştiren bir teknoloji şirketi olarak tanımlanıyor. Rabbit, özellikle düşük maliyetli mobil cihazlar üretiyor ve bu cihazlar şirketin kendi özel yapay zeka işletim sistemi olan Rabbit OS ile çalışıyor. Bu sistem, LAM adı verilen yapay zeka modeline dayanıyor ve kullanıcıların doğal dil komutlarıyla cihaz üzerindeki uygulamaları etkileşimli bir şekilde kullanmasını sağlıyor.

Şirketin temel amacı, kullanıcıların günlük işlerini daha kolay ve verimli bir şekilde yapmalarını sağlayacak yapay zeka destekli cihazlar ve bu cihazlar için özelleştirilmiş işletim sistemleri geliştirmek. Bu çabalarıyla, kullanıcıların çeşitli görevleri, örneğin uçak bileti rezervasyonu veya market alışverişi gibi, doğal dil komutlarıyla gerçekleştirmelerini mümkün kılmayı hedefliyor.

Rabbit, r1 adlı cihazlarının desteklediği uygulama çeşitliliğini artırarak kullanıcıların ihtiyaçlarına daha kapsamlı yanıtlar verecek yeni uygulamaları bu platforma entegre etmeyi planlıyor. Bu şekilde, kullanıcıların günlük hayatlarında yapacakları işleri daha sorunsuz ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilmelerine olanak tanıyacak bir yapı üzerinde çalışıyorlar.

Rabbit, yapay zekasını Windows, macOS, Linux ve Android gibi birden fazla işletim sistemi ile uyumlu hale getirmeyi hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.